Autor ?
Kolektívna monografia sa z rôznych bádateľských perspektív zaoberá skúmaním vybraných ideových a filozofických presahov, ktoré ovplyvnili rozvoj slovenského filozofického a politického myslenia. Autori približujú problematiku skúmania národných filozofií…
Biografický slovník Církve československé husitské je plodem čtyřletého úsilí editorů Martina Jindry, Marcela Sladkowského a týmu spolupracovníků. Vedle Malého slovníku osobností českého katolicismu 20. století se jedná o ojedinělý církevní projekt,…
Monografia M. Bartoša a M. Šefčíka je významným prínosom sprístupňujúcim dielo J. Ratzingera - Benedikta XVI. slovenskému čitateľovi veľmi civilným, nevtieravým a pritom empatickým spôsobom... Stane sa vítanou četbou pre záujemcov o súčasnú teoretickú,…
Aké miesto zaujíma fikcia v našom myslení a komunikácii? Aký je jej vzťah ku kontrafaktuálnym stavom vecí, predstavám takýchto stavov a hovorením o nich? Za akých podmienok hovoríme, že takéto akty zásadným spôsobom zahŕňajú konštituovanie fiktívnych…
Dejiny slovenského politického myslenia sú zaujímavou konfrontáciou rozdielnych koncepcií rozvoja národných špecifík a zabezpečenia kolektívnych a občianskych práv. Okrem známych osobností sa publikácia venuje aj menej známym predstaviteľom slovenského…
Architektura – Astronomie – Fyzika – Historie – Hudba – Chemie – Informatika – Literatura – Matematika – Náboženství – Přírodopis – Skladiště zajímavostí – Sport – Výtvarné umění – Zeměpis Potřebné vědomosti s přehledným a názorným výkladem.
Kdo byl Viking na Pražském hradě, šla česká archeologie Po stopách nobelistů a kdy začal Pravěk crowdsourcingu? Jak často byla Archeologie na koni a odkud se vzala Žabí stehýnka na pravěkém stole? Na tyto a mnoho dalších otázek kniha Sto let v archeologii…
Za svůj pozoruhodný rozvoj vděčí západní středověká a renesanční vzdělanost v mnoha aspektech vzdělancům a kulturnímu prostředí Druhého Říma, tedy Byzance. Předkládaná monografie se zaměřuje na kontext vzniku a obnovy řeckých studií v italském humanismu,…