Szerző Zsigmond Gábor
Ebből a könyvből végre megtudhatod, mióta közlekedünk villamossal, mikor építettek tengeralattjárót Budapesten, miért nem lehet trolival utazni Budán, ki volt Csonka János, melyik magyar tudóshoz kötődik a holdautó tervezése és még sok minden mást is.…
Mindent megtudhatunk Budapest egyik legelőkelőbb szállodájáról. Például azt, hogy a Gellért az a szálló, • ahová a megnyitás utáni első hónapokban egymás után költözött be a brit, a francia, a román, és a magyar nemzeti hadsereg; • ahol 1919-ben a kommunista…
Fiume 1870-ben, ismételt Magyarországhoz csatolásakor nem volt jelentős város. A magyar állam ugyanakkor szinte azonnal két jelentős közlekedési beruházást valósított meg, amelyek révén a kikötőváros a korábbi jelentéktelenségéből a gyors fejlődés útjára…
Ez a könyv a magyar nemzeti, állami tulajdonú hajózás történetének képekben gazdag albuma. Azt meséli el, hogy a ma MAHART székházként ismert épület a magyar hajózás egykori központjaként hogyan működött, kik használták, milyen történeteket látott, milyen…
Hat évvel ezelőtt óriási sikert aratott a Közlekedik a főváros című könyv, ami Budapest tömegközlekedésének elmúlt hatvan évét mutatta be. Most itt a folytatás, pontosabban az előzmény! A Közlekedik a székesfőváros a korábbival megegyező módon és formában…
A 125 éves villamos ünnepére a szerzőpáros most fantasztikus dokumentumgyűjteményt tár elénk jelentésekkel, plakátokkal, belső utasításokkal, izgalmas, korhű iratokkal bemutatva e jármű történelmét, kötött pályafutását. Méltán állíthatjukhogy két év…