Szerző ?
Száz Pál A tizedik kapu A hasszidizmus hattása a magyar irodalomra
A kötet írásai olyan feljegyzéseken alapulnak, amelyek különféle utazások hatására születtek, Párizshoz, Szarajevóhoz, Prágához, Pozsonyhoz, Bécshez, Zágrábhoz, Splithez és Dalmáciához kapcsolódnak. Bennük e helyek rejtett történetei tárulnak fel, olyanok,…
„Olyan, egyszerre fantasztikus és rémítően realista mágikus népi elbeszélések bontakoznak ki szemünk előtt, melyeknek a mai irodalomban aligha találjuk párját: e könyvben a világ posztmodern szemlélete archaikus beszédmódot talált magának; Száz Pál a…
A haszidizmus, a kelet-európai zsidóság kegyességi mozgalmának szépirodalomra tett hatása közismert, sajátos irodalmi jelenség, amelyről azonban a magyar irodalom kontextusában alaposabb vizsgálat nem készült még. Száz Pál monográfiája a haszid történetek…
Különleges könyv. A tehetséges és sokoldalú elsőkötetes szerző paradox módon nem próbál kortárs lenni. Letűnt korok nyelvét, gondolkodását éleszti újjá prózakötetében – játékosan, búsan, humorral, költőien.
Száz Pál a füveskönyvek földi paradicsomkertjébe invitál: a legendamesék birodalmába, az átváltozások mozgalmas terepére, a nyelv és a retorika természetes kincsesházába. Megmutatja, mire képes az emberi elme a maga korlátai között, ha ki akarja betűzni…
A fiatal szerző második kötetének elbeszélései olyan területeket hódítanak meg a próza számára, amelyek a »nouveau roman«-t idézik, vagy Mészöly Miklós Nyomozás-sorozatát. Mindezzel új, ismeretlen ösvényen indul tovább az író, azon a ponton, ahol az…