Szerző Katona Ferenc
Az emberré válás folyamatát kezdettől fogva a kreativitás határozta meg, hiszen ez az alkotó tevékenység emelte ki az embert az állatvilágból. Az emberi agy és az emberi kéz működésének egymásrautaltsága hozta létre többek közt a táplálkozás fejlődését…
E kultúrtörténeti kötet a kezdetektől egészen máig feltárja az emberi agy fejlődését, bemutatva azt is, hogyan alakított ki különféle civilizációkat, illetve kultúrákat. A modern ember agya éppen sokoldalúsága, nagyfokú kreativitása miatt válhatott egyetemes…
Igen érdekes témát dolgoz fel lebilincselően, sok illusztrációval színesen ez a nem mindennapi kultúrtörténeti könyv. Azt mutatja be, hogy az emberi agy az emberi igények és kielégítésükre irányuló cselekmények fő szervező és ellenőrző szerve. Az emberi…
„Az agyvelőnek, tehát a gondolkodás szervének a megismerése a tudománytörténet általában is óriási jelentőségű egészében speciálisan izgalmas tanulmány. Hiszen mi érdekelhetné az embert jobban, mint saját maga legbelsőbb lényegét adó tudata és annak…
A könyv a kéz antropológiai fejlődését mutatja be, azt az utat, ami során a főemlősök felső végtagja emberi kézzé alakult. Részletesen tárgyalja a mai ember kezének számtalan cselekvési lehetőségét - mindezt anatómiai magyarázatokkal alátámasztva. Külön…
A könyv első megjelenése óta 18 év telt el, s azóta számos új eredmény született mind az értelem, mind a magatartásfejlődés vizsgálata terén. Sok tapasztalat gyűlt össze az éberségre, figyelemre, a környezettel való kapcsolatra irányuló műszeres vizsgálatokkal.…
Egész életünk kezdettől fogva folytonos alkalmazkodás, adaptáció, amelyet az idegrendszerünk irányít és szabályoz. A magzati és a csecsemőkori agyfejlődés károsodásai ezért az egész későbbi adaptáció folyamatát befolyásolhatják! A védőnők, a gyógypedagógusok,…