Szerző ?
Bár azt mindenki tudja, hogy rablóból lesz a legjobb panda, e nélkülözhetetlen könyvből ennél sokkal fontosabb dolgokat is megtanulhatunk. Például kiderül, hogy szereti-e a panda sült kolbászt, mihez kezd, ha bambuszfotelt lát, és mi az eredménye annak,…
Az oroszlán az állatok királya, vagyis róla aztán mindenképpen tudnunk kell egyet s mást. Például olyan alapvető dolgokat, hogy miért szereti a zöldségest, miért nem néz soha tükörbe, vagy hogy miért nem teszi a kezét a szája elé, ha ásít. Figyelem!…
Tudja meg végre, amit a disznókról tudni kell! Például, hogy milyen a sertés és a Fermat-sejtés viszonya, hogy van-e gondolkodó disznó, vagy, hogy miért lehetetlen összetéveszteni a disznót a zsiráffal!
Ez így nem mehet tovább! Tudja meg végre mindazt, amit a lajhárokról tudni kell! Például, hogy milyenek az erkölcseik, hogy mit csinálnak a postán, vagy, hogy miért nem lehet pulóvert kötni belőlük.
A rokonait nem válogathatja meg az ember. De a majom se. Így azután a majom az ember rokona. Márpedig egy rokonról rengeteg dolog van, amit feltétlenül tudni kell! Hogy csak a legalapvetőbbet említsük: hogy miért van egyáltalán a majom.
Vajon mindent tudunk már, amit az emberekről feltétlenül tudni kell? A népszerű szerzőpáros bebizonyítja, hogy korántsem. Mottóként álljon itt Umbur Imbir, a nagy ümbür költő verse: Csodálatos lény az ember! Gondolhatsz te mást is ámbár.
A közhiedelemmel ellentétben, ha a békát megcsókolják, nem válik királyfivá, csak idegessé.
Mottó: Ló a lónak nem vájja ki a szemét. Ha mégis, akkor szemét.
Mottó: „A rét az a legelő, amelyiken legel ő, a tehén. És nem én.” (Középkori japán fejőrigmus)