Szerző ?
A kötetben az alábbi Görgey Gábor drámák olvashatók: Galopp a Vérmezon; Mikszáth különös házasságai; Tükörjáték; Örömállam; Berta.
A Corvinánál 2015-ben megjelent A kivégzés éjszakája című kitűnő, a magyar úri osztályok múltjával bátran szembenéző regény angol nyelvű változata.
A Vadászszőnyeg Görgey Gábor önéletrajzi regénysorozatának első kötete, amely először 1988-ban jelent meg. Ez a könyv első angol nyelvű kiadása.
A történelmünkkel való kíméletlen szembenézés, önfelmentő szépítések és hazugságok nélkül, nem tartozik nemzeti erényeink közé. Ez a nemzet mindig hős vagy áldozat. Leginkább mindkettő. Az egyik legnagyobb történelmi hazugság, hogy Auschwitzhoz, az iparosított…
Amikor jó pár évvel ezelőtt felkértek, hogy vállaljam e kulináris rovat írását, az első hökkenet után úgy döntöttem, ha saját képemre formálhatom, akkor csinálom. Az ugyanis egyáltalán nem érdekelt volna, hogy különböző vendéglőkben ehető különböző ételekről…
A XX. századi magyar kultúra öt meghatározó egyéniségének arcképét próbáltam megrajzolni a magam eszközeivel ebben a könyvben. A választás szubjektív, de a mérce magas, hiszen mind az öt teljesítménye, jelentősége olyan kimagasló, hogy nélkülük elképzelhetetlen…
"Szeretett a szőnyegen szeretkezni" - a regény ezzel az izgalmas mondattal kezdődik és a folytatás sem kevésbé érdekfeszítő. A vadászszőnyeg azonban nem csak Topporczy Ádám színes szerelmi történeteit beszéli el. Ez a szőnyeg láthatatlan nyomokat visel…
Görgey Gábor hőse a varázslatos Velencében bukkan fel, akár egy régi visszatér álma, mely szerint ő egyszer valamelyik évszázadban már élt ebben a városban, misztikus és kísérteties kalandokat élt át. Amíg ő Magyarországon végigjárta a történelem poklának…
Topporoczy Ádám az emlékei között kutat, hiszen rá kell jönnie, miért követik. Az ismeretlennek, valamilyen kapcsolatban kell lennie a múltjával... Ádám tehát emlékezik: gáláns kalandok, elegáns bordélyok, felejteni való némberek villannak fel tudatában...…
Válogatás Görgey Gábor régi és új verseiből.
Ceterum censeo. Az én generációmban, hát még a régebbieknél, gyakran használt fordulat volt ez a latin mondatkezdet. Magyarul: egyébként javaslom (vagy az a véleményem). A mondást az antik Róma szenátora, az idősebb Cato (i.e. 243 - i.e. 149) honosította…
A kötetben található drámák: Komámasszony, hol a stukker? (1966) Rokokó háború (1966) Cápák a kertben (1971) Fejek Ferdinándnak (1974) Bulvár (1979)