Szerző Gábor László
Egyszerű olvasóként (vagy nézőként, hallgatóként) mindig érdekelt, hogy legendás művészeink hogyan élték mindennapjaikat, milyen szokásaik voltak, milyen körülmények között éltek, egyáltalán: milyen emberek voltak. Ha egykori lakóhelyüknél jártam, megpróbáltam…
A meseregény szereplői 9–10 év körüli fiúk, akik orvosi javaslatra néhány téli hetet vidéken, egy gyermeküdülőnek berendezett kastélyban törlenek. A négy főhős már az első napon számos varázslattal szembesül és egy eleven varázslóval is találkoznak.…
Egy év telt el azóta, hogy ősszel Cinó, a mezei egér családjával Nagyapó kertjébe költözött. Közben Cinó és Minca fiai, Csuti és Peti is derekas egerekké értek – a cirkusz megmentésével bebizonyították, hogy a kert minden lakója munkára fogható egy közös…
Békésen élnek együtt nagyapó váci kertjében tücskök, hangyák, ganajtúrók és bodobácsok pókokkal, lótetükkel, méhekkel, darazsakkal. Ide érkezik feleségével és két kisfiával Cinó, a kisegér, aki családi fészket fúr magának a rovarszálló alatt. A hosszú…
Hogyan került Szilágyi Áron éppen a Fazekas Gimnáziumba? Mi Berki Krisztián máig tartó ragaszkodásának oka nevelőedzőjéhez? Miért élt önálló életet már 17 évesen Liu Shaolin Sándor? Az Így lettünk bajnokok című könyv sajátos szemszögből megírt portrékötet,...
A székely-magyar rovásírás ügye túllépett a Kárpát-medencén, a nagyvilág szeme elé készül. A mára százezres nagyságrendűvé gyarapodott rovásírók közössége elhatározta, hogy Európa élő és a való életben használt írásai közül utolsóként, nemzeti írásunkat…