Szerző ?
Az elismert botanikus e könyvében a hazai kertek kialakulásának történetéről és látnivalóiról olvashatunk, a korábbi műveiben megszokott tágabb kitekintésben, számtalan kultúrtörténeti érdekességgel fűszerezve. „Fedezzük fel kertörökségünket, járjuk…
Miből készült Noé bárkája? Mi a mirhás bor? Fa nő-e a mustármagból? Mit evett Jézus a tanítványaival az utolsó vacsorán? Mi köze a pálmaágnak a virágvasárnaphoz vagy a papirusznak a Biblia nevéhez? A bibliaolvasó ember sok izgalmas kérdést fogalmaz meg,…
Zsúptető, vesszőseprű, szalmazsák, sétapálca, csutkababa… lehet, hogy a régmúlt tárgyainak tűnnek, de gondoljunk egy szép kenyereskosárra, egy borospalackra parafadugóval, a kandalló mellett álló fáskosárra, vagy egy csinos raffiatáskára, egy elegáns…
Napjainkban, amikor a lakosság nagy része városokban, épített környezetben tölti a hétköznapjait, egyre többen keresik fel szabadidejükben a botanikus kerteket. De mi az élőnövény-gyűjtemények feladata a puszta gyönyörködtetésen túl? Fráter Erzsébet…
Mindenki eszik! Nincs még egy olyan tevékenység, mely ennyire kiterjedten érintene minden embert a Föld kerekén. A Biblia is rendkívül sokszínűen mutatja be a kor emberének étkezését, a mezőgazdálkodás elemeit, az élelmiszer-előállítás mozzanatait, a…
A könyv az egzotikus piacokon kapható 100 legfontosabb szubtrópusi és trópusi haszonnövényről ad tömör, mégis átfogó ismertetést. A szerző a pontos botanikai leírás mellett összefoglalja az egyes növények felhasználási módjait. A rengeteg növényfotó…
Az ember valamikor bensőséges viszonyban volt a környezetét alkotó, páratlanul változatos élővilággal. Nem csoda hát, hogy a növények mindig is fontos kulturális és szakrális szerepet játszottak a Föld majd minden népének életében. A 2010-ben megjelent…
Gyönyörűen illusztrált kötet a növényvilág legendáiról – mesékkel, botanikai leírásokkal. Régen az erdők és a hegyormok, a füves puszták és a félsivatagok az emberi közösségek természetes életterei voltak, s alig van olyan nép, melynek meséiben, mondáiban…