Szerző ?
A félelem megdermeszt vagy menekülésre késztet. Vagy arra, hogy felülmúld önmagad. Ez a félelem paradoxona. A félelem velünk van a világ kezdete óta. Kezdetben a világ egymagában volt, az első kozmikus ember, Purusa alakjában. Purusa körültekintett,…
2017-ben a Collins szótár az év szavának a fake news-t (féknyúz) választotta. Maga az álhír vagy kamuhír jelensége azóta létezik, amióta a hazugságok hatékonyságát a tömegkommunikáció nagyságrendekkel megnövelte.
Az átverés (csalás, szemfényvesztés, megtévesztés, szélhámosság, becsapás, átejtés, felültetés, kóklerség stb.) természetesen nem művészet. Nyilván nem akarunk sznobnak tűnni, de azért a művészetet mégis illik valamelyest komolyan venni, hiszen egyike…
A könyv első része (Információk az inspirációról) egyetlen, viszonylag nagyobb terjedelmű fejezetben áttekintést ad az elmúlt két-három évtized tudományos kutatásainak az eredményeiről. A könyv második részében (Variációk az inspirációra) az egyes fejezetek…
Dezsényi Péter új kötete igazi csemege a kommunikáció szűkebb értelemben vett szakembereinek ugyanúgy, mint a széles olvasóközönségnek. Irodalmi, színházi, zenei, filmművészeti példák izgalmas sokaságán keresztül, szórakozva jutunk el a kommunikáció…
A magatartás üzenete felülírja a szavak üzenetét. A metakommunikáció, mint szürke eminenciás, a háttérből meghatározó tényezője érintkezéseinknek. A metakommunikáció többnyire tudattalan megnyilvánulás - de tudatosítható. Dezsényi Péter metakommunikáció-módszertani…