Szerző ?
A munkafüzet Bárdosi Vilmos Magyar szólások, közmondások értelmező szótára fogalomköri szómutatóval című, a Tinta Könyvkiadó által 2012-ben megjelentetett szótárának anyagára épül. E kézikönyv évtizedes gyűjtőmunka eredményeképpen 14 000 szólást (kivágja…
A FRANCIA-MAGYAR KISSZÓTÁR 24 000 szócikket és 124 000 szótári adatot tartalmaz. Kipróbált és nélkülözhetetlen segédeszköz az érettségin, valamint a nyelvvizsgákon. Regisztráljon a könyvben lévő kóddal a www.szotar.net/info oldalon és vágja zsebre az…
A TOP 2500 magyar–francia szótár egyesíti a szótárak és a társalgási könyvek nyújtotta előnyöket. A magyar és a francia nyelv 2500 olyan alapvető szavát tartalmazza, amelyek segítségével a nyelvhasználó könnyen elboldogulhat a mindennapi életben. A szótárban…
A TOP 2500 francia–magyar szótár egyesíti a szótárak és a társalgási könyvek nyújtotta előnyöket. A francia nyelv 2500 olyan alapvető szavát tartalmazza, amelyek segítségével a nyelvhasználó könnyen elboldogulhat a mindennapi életben. A szótárban az…
Amikor olyan mondatértékű fordulatokat hallunk, olvasunk, hogy Egyszer volt Budán kutyavásár, Nem hajt a tatár, Hiba van a kréta körül, Sok az eszkimó, kevés a fóka vagy Nyelvében él a nemzet, azok jelentését többnyire értjük. Azt azonban már kevésbé…
A kötet 550 olyan magyar szólást és közmondást magyaráz, melyekben valamilyen állat neve szerepel. Pl. itatja az egereket; A kutya ugat, a karaván halad; kiugrasztja a nyulat a bokorból; Nehogy már a nyúl vigye a puskát!; egérutat nyer; Egyszer volt…
A FRANCIA-MAGYAR SZÓTÁR 51 000 szócikket és 554 000 szótári adatot tartalmaz. Kipróbált és nélkülözhetetlen segédeszköz az érettségin, valamint a nyelvvizsgákon.
A kötet 280 olyan magyar szólást és közmondást magyaráz, amelyekben valamilyen növény, virág vagy gyümölcs neve (pl. babér, banán, gyökér, káposzta, retek), illetve ezekkel kapcsolatos, ezekből képzett szó (pl. babérkoszorú, banánhéj, gyökerezik, káposztalé,…
A Francia nyelv lexikona közérthetően, bőséges példaanyaggal illusztrálva, újszerű módon, egymást betűrendben követő közel 900 szócikkben tartalmazza mindazokat a hasznos és érdekes információkat, amelyeket a francia nyelvről, használatának szabályairól…
Szótári adatok: -51000 címszó -általános köznyelvi szókincs -50 tudományág alapszókincse -a választékos stílus, a mindennapi és a bizalmas nyelvhasználat, valamint a szleng szóhasználata -108000 ekvivalens -69000 példa, 6100 szólás, 200 közmondás Egyedülálló…
Minden nyelv sava-borsát a szólások (vkinek vmihez nem fűlik a foga), szóláshasonlatok (vkinek úgy jár a keze, mint a motolla), szójárások (A nyakamat teszem rá!), közmondások (Szemet szemért, fogat fogért.) alkotják. Ezek építőelemei, szavai többnyire…
A Magyar szólások, közmondások értelmező és fogalomköri szótára évtizedes gyűjtőmunka eredményeképpen több mint 14 000 szólást (kivágja a rezet), szóláshasonlatot (szegény, mint a templom egere), helyzetmondatot (Most ugrik a majom a vízbe.), közmondást…
• 22 000 címszó • 80 000 szótári adat • teljesen új szótár • a mindennapi életben használatos köz- és szaknyelvi szókincs • a leggyakoribb állandósult szókapcsolatok megadása • a szavak mondatba fűzését elősegítő szerkezetek jelölése • kezdő és középhaladó…
A könyv a mai francia nyelv 1000 gyakori állandósult kifejezését, ún. gallicizmusát és ezek magyar megfelelőjét dolgozza fel újszerű, tematikus elrendezésű szótár formájában. Azoknak nyújt segítséget, akik már túljutottak a francia nyelv alapjainak elsajátításán,…
Gyakran változatosságra törekedve igyekszünk elkerülni egy-egy szó unalmas ismétlődését. Máskor valamely szó helyett pontosabb, találóbb kifejezést keresünk. Ehhez kíván segítséget nyújtani a Szinonimák című dióhéjszótár, amely rokon értelmű szavakat…
• 22 000 címszó • 80 000 szótári adat • teljesen új szótár • a mindennapi életben használatos köz- és szaknyelvi szókincs • a leggyakoribb állandósult szókapcsolatok megadása • a szavak mondatba fűzését elősegítő szerkezetek jelölése • kezdő és középhaladó…
Tudjuk-e, hogy a Kolumbusz tojása szólás valójában nem is Kolumbusz Kristófhoz kötődik, hogy a kígyót-békát kiált valakire kifejezés a boszorkányüldözések korának hiedelmén alapszik, vagy hogy a kosarat ad/kap szókapcsolat eredete a lovagkorra nyúlik…