Szerző ?
A könyv tizennyolc ember izgalmas, drámai, gyakran valószerűtlen története. Némelyikük közismert, mások nem, de egy dolog közös bennük: életüket megkeserítette, megmérgezte a társadalmi, politikai légkör, s az egyre embertelenebb hatalom a megfélemlítésükre,…
A Titkos Magyarország a szerző sikerkönyvének, a Fedőneve: szocializmusnak a folytatása. Gervai András ugyanazzal az elszánt tárgyilagossággal és elkötelezett szenvedéllyel kutatja a szocializmus korának „éjszakai oldalát”: a besúgók és ügynökök elhallgatott…
Gervai András a hatalom számára kiemelt fontosságú területeken, a filmesek között és a színházakban működő ügynökök tevékenységét vizsgálva jut arra a következtetésre, hogy „a titkosszolgálatok működésének, tevékenységének vizsgálatakor jól megragadható…
A szerzőt az a szándék vezette, hogy megossza olvasmányélményeit, hogy egyfajta olvasókönyvet állítson össze a történelem iránt érdeklődő laikus olvasónak. Könyve idő- és térbeli fesztávolsága az 1920-as évektől a kétezres évek elejéig, a Wagner rajongók…