Keresési eredmények
A Harmadik Birodalom mindössze tizenkét évet élt meg. A Második majdnem fél évszázadot. Az Első - közel egy évezredet. A Sacrum Romanum Imperium nationis Germaniae, Németország népének Római Szent Birodalma Európa egyik legjelentősebb és egyben legkülönösebb…
001-ben egy, a MOM emlékeit ápoló baráti társaság megalapította a „Magyar Optikai Művek Emlékalapítvány”-t. [...] 2009-ben az Emlékalapítvány kezdeményezésére állítottak fel egy, az ég felé íjazó szobrot a MOM parkban. Az emlék előzménye egy 1939-ben,…
Érdekes szervezetei voltak az újkori- és a lassan modernizálódó Magyarországnak a korabeli nagybirtokok. Hagyományaikat, berendezkedésüket illetően alapvetően középkori vonásokkal rendelkeztek; 1848-ig egyszerre voltak gazdálkodási, közigazgatási és…
A könyv, melyet most az olvasó a kezében tart, a szerző eddigi kutatásait foglalja össze és lebilincselő olvasmány formájában tárja a nagyközönség elé József Ágost főherceg, tábornagy első világháborúban betöltött katonai szerepét. Habsburg-Lotharingiai…
E kötet ennek a nagyszámú magyarságnak az úgynevezett "45-ösöknek" vagy "nyugatosoknak" a történetét kívánja bemutatni.
Makk Károly utolsó olvasmánya a saját életrajza volt - ennek a könyvnek a kézirata, amelyet halála előtt egy héttel fejezett be. De a sors úgy rendezte a dolgot, hogy ő és a szerző már nem tudhattak közösen örvendeni a kiadott műnek. Egyedül maradtunk…
Milyen előkészületei és utóhatásai voltak a sikertelen inváziós kísérletnek? Hogyan jelenik meg a szakirodalomban és az internetes publicisztikában? Hogyan vált a spanyol flotta kudarca és hozzávetőleg ötven százalékos hajó- és embervesztesége pusztulássá…
A könyv bemutatja a Kárpát-medencében mai napig élő Szent László-hagyomány emlékeit, bevallottan azzal a céllal, hogy aki teheti, látogasson el a bemutatott települések, templomok, kegyhelyek, egyéb jeles események helyszíne alapján minél több Szent…
A jó önbecsülés gyakran tűnhet egy legyőzhetetlen akadálynak, de Monika bebizonyítja, hogy nem az. Ön se menjen el az élete mellett, válassza a boldogságot! Saját magunk tisztelete és becsülése, valamint hűség önmagunkhoz: ez a kulcs ahhoz, hogy az élet…
Gereben Ágnes, a jeles kutató, tanár és közéleti személyiség idén (2017) lenne hetven éves. Hosszas kutatásokat végzett a szovjet rendszer megtorló gépezetét vizsgálva, vitába szállva a tényeket eltussolni szándékozó, a Gulág-áldozatok szenvedéseit bagatelizálni…
Hogyan van belénk kódolva Mohács? Milyenné formálta ezt a jelképet a magyar irodalom, publicisztika? Hogyan használta ezt a politikai vezetés? Mit gondol róla a magyar történettudomány és az ismeretterjesztő irodalom? Hogyan gondolkodhat vajon az átlagember…
Az újkor folyamán több mágnáscsaládunk esetében tapasztalhattuk, hogy elnémetesedik egy magyar főnemes. Előfordulhat ennek az ellenkezője? Elmagyarosodhat egy Habsburg főherceg is? A válasz úgy tűnik, hogy igen. Ha nem is elmagyarosodhat, de lelkükben…
Gróf Tisza halála sok tanulságot ad a magyarok számára, csakúgy, mint e méltó, igaz, szakszerű és szép kötet.
A Széchenyi-díjas történész professzor új, ritka fotókkal illusztrált könyvében lebilincselő stílusban ír a sztálini diktatúra kialakulásáról és a véreskezű diktátor tetteinek mozgatórugóiról.
Hidán Csaba László új könyvében az egyén, a harcban résztvevő ember szempontjából közelíti meg a hadviselés különböző eseményeit, jelenségeit, de a könyv gyakorlatilag is hasznos olvasmány, nem csak a honvédelemmel, rendvédelemmel, harcművészetekkel…