Keresési eredmények
Jókai Anna életmusorozatának 13. kötete új esszéit tartalmazza - melyek elsosorban a magyar irodalom- és eszmetörténet tárgykörében születtek -, és az Imitatio Christi címu interjú-vallomást.
A Kossuth-díjas író többszólamú, drámai hangú versében az ’56-os forradalom gyermekei vallanak arról, hogy a múlt tragédiái átszövik a jelent és a jövő reménységeit is.
Jókai Anna, a Nemzet Művésze, Kossuth-nagydíjjal kitűntetett író, életműsorozatának új kötete önéletírás, amelynek nem véletlenül Átvilágítás a címe. Kettős jelentésrétege van ennek a szónak: egyrészt valamilyen tárgynak, testnek valamely fénysugárral…
Jókai Anna Kossuth-díjas író könyve az öregedés és a halál regénye, ugyanakkor a négy főhős életének teljes spektrumát öleli fel. Bár a legjelenebb jelenben végződik, az egyes sorsok múltja is megelevenedik: a Horthy-Magyarország, a személyi kultusz,…
A regény napjainkban játszódik, hősei mindennapi emberek, akik folyamatosan szembesülni kényszerülnek gyorsan változó világunk új helyzeteivel. Az egyetlen család történetében minden korosztály megjelenik. Nem hagyományos felépítésű család ez, hanem…
Az életmű egészét áttekintő válogatást Tenke Sándor szerkesztette: Jókai Anna legfontosabb gondolatai, mondatai útmutatóként szolgálnak nemcsak munkásságának jobb megismeréséhez, hanem segítik az olvasók értékválasztását is.
A Sorel-ház írójának új regénye egy tizenhárom éves zsidó fiúnak és egy tizennégy éves keresztény lánynak az ismert történelem legsötétebb napjaiban fellobbanó szerelméről szól.
Jókai Anna a Ne féljetek máig nem apadó olvasói és kritikai sikere után a spirituális realizmus újabb csúcsára érkezett. Godot megjött - hirdeti, s nemcsak regénycímként ebben a különleges, párbeszédes prózában. Örömhír - de tudunk-e élni vele? Bárhogy…
A Szegény Sudár Anna az első és mindmáig az egyetlen regény, amelyet anyaországbeli író alkotott a romániai magyarság - és más hasonló körülmények között élő magyar népcsoportok - nehéz sorskérdéseiről. „Arról is akartam szólni - mondja Jókai Anna -,…