Keresési eredmények
„A szentendrei modell” - ez a fogalom minden bizonnyal emlékezetes lesz a magyar biblioterápia palettáján. A biblioterápia, vagyis a „könyvek általi, olvasmányok révén történő gyógyítás”, segítés, támogatás magától értetődő, természetes eszközként kapcsolódik…
„Nagy Mária Ilona könyve úgy jött, mint éhezőnek a falat kenyér. A haláltudat alakulása olyan állandó folyamat, amely végigkíséri a gyermeket a különböző fejlődési szinteken. Hároméves kortól kezdve mást és mást jelent számára a halál, élete történéseinek…
Ahogy ma az újszülöttekhez, a csecsemőkhöz vagy a beszélni még nem tudó gyerekekhez közeledünk, ahogy figyelünk jelzéseikre, abban alapvető szerepe van FranA§oise Dolto elhivatott közvetítő munkájának a laikus közönség és a kisgyerekekkel foglalkozó…
„A serdülőkor olyan, mint egy második születés, ami fokozatosan megy végbe. Kilépünk abból a védőburokból, amit a család jelent. Amikor a homár levedli a páncélját, egy ideig nagyon érzékeny, míg ki nem növeszti az újat. Ebben az időszakban nagyon sérülékeny.…
Szvetelszky Zsuzsanna egyik esszéjében idézett médiaguru nyilvános előadáson ecsetelte, hogy a jövőben a gyerekeknek tavasszal már nem kell kimenni a kertbe vagy a parkba, erdőbe, mert multimédiás eszközökkel színesebb és változatosabb virtuális évszakváltást…
Tekintve, hogy a tündérmesék által képviselt erkölcsi világrend középpontjában éppen az emberi együttműködés, az egymás iránti bizalom, az empátia áll, a gyermekek életük első hat-hét évében a tündérmesék segítségével egy ma és holnap is érvényes, külső…
Ha igaz az „előrejelzés”, mely szerint két emberöltő alatt általánossá válhat az egyke (?), akkor tudnunk kell: milyennek, kinek, minek érzi magát – az egyke –, és miként viselkedik majd az egykék halmazával felálló „egyke-emberiség”. Sok minden átgondolásra…
Bárdos József immár negyedik kötetét nyújtja át az Olvasónak a tündérmesékről. Valamennyire jellemző, hogy egyszerre szól a szakemberekhez és az érdeklődőkhöz, azaz minden érintetthez, a pedagógusokhoz és a szülőkhöz is. Jellemző e könyvekre az olvasmányosság,…
"Fontos szerepe volt a Mészöly Miklós-Polcz Alaine házaspárnak az életünkben. Számomra életmentőnek bizonyult, hogy Mészöly szerzett nekünk Kisorosziban egy faházikót, az övék szomszédságában. Pénzt is adott kölcsön. Lett egy búvóhelyem Budapest közelében.…
„Kicsi a világ, de nagyra nőhetne benne a derű” – üti le az alaphangot a fülszöveg. A „HÁRY JÁNOS AKADÉMIA” sorozat újabb (gyerekek által illusztrált) kötetében olyan történeteket olvashatunk, amelyekben bőven akad furfang, fortély és eszesség Ebben…
A gyászból való felépüléshez rendszerint sok támaszra van szükségünk. Mindennapi életünk folyamán talán eszünkbe se jut azon gondolkozni, hogy milyen segítség áll rendelkezésünkre – csak olyankor, amikor valamilyen válságon megyünk keresztül és szükségleteink…
A regény minden szereplője – a megrettent gyerek, a különös multú pszichológia professzor, a Totya nevű kutya, a nőiségével furán tündöklő feleség, a disszidáló kiskatona kitartóan, szenvedélyesen, kétségbeesetten figyel. „Az idén hetvenéves Szávai Géza…
Birodalmak, nagyhatalmak kertjében feltárulkozó, esendő életek, megejtő történetek, a létezés sokszínű látványa: sodró regényben felmutatva. Az árván maradt, riadt kisfiú, Henri Durand az 1830-as párizsi barikádharcok, véres események forgatagából érkezik…
A gyermek mindenre rákérdez. Néha egészen furcsának tűnő dolgokat kérdez, mint például a három éves Réka a temetőben, virágkötözés közben:`A nagymamát ki lőtte le.` A kislány kérdését mégsem furcsállhatjuk, hiszen korunk gyermekei naponta találkoznak…
Érdemes-e kamaszoknak mesét mondani? És ha igen, mit és hogyan? Zalka Csenge Virág hivatásos mesemondóként több, mint tíz éve rendszeresen mesél kamasz és kiskamasz (12-19 éves) közönségeknek, akik a kezdet kezdete óta töretlenül a kedvencei. Szerinte…
Ezt a könyvet rendkívül nagyhatású pszichológus írta: a pedagógiáról, a lehető legszélesebb értelemben vett nevelésről, melynek alaphelyzete általánosan emberi (és nem kimondottan nevelői szakmához kötött). A felnőttek joga és kötelessége a gyerekek…
Ezt a könyvet rendkívül nagyhatású pszichológus írta: a pedagógiáról, a lehető legszélesebb értelemben vett nevelésről, melynek alaphelyzete általánosan emberi (és nem kimondottan – „nevelői” - szakmához kötött). A felnőttek joga és kötelessége a gyerekek…
A Káma Szútra közismert, prózában írt mű a szerelemről, a makáma pedig olykor rímeket is használó prózai elbeszélés. Makámában mesélték-írták például az Ezeregyéjszaka történeteit – ahogyan erre Szávai Géza MAKÁMASZÚTRA című regényének egyik szereplője…
A tündérmesék nem öregszenek, nem avulnak el. Minden embernek ma is el kell hagynia a szülői házat, mert az út maga az élet, mert aki nem indul el, az sohasem érkezik meg, sohasem válik érett, teljes személyiséggé. Ahogy nekünk, úgy minden mesehősnek…
A mesemondás – akárcsak más előadóművészeti ágak – nem csak passzió, de szakma is. A világ minden táján hivatásos mesemondók ezrei dolgoznak nap mint nap a legmeglepőbb helyeken, és a legtarkább módokon. Ez a könyv - amely A nemzetközi mesemondás világa…
Erdély legendásan toleráns földjén, ahol több nemzet él sok évszázada egymás mellett – a 16. század végén a zsidók hitére tért át egy magyar közösség. Lelki zsidóknak vallották magukat. A vérségileg nem, de lelkileg zsidó székelyföldi emberek szinte…