Keresési eredmények
Bizonyára mindenki, aki egyszer maga is átélte a fogfájás kínzó élményét, szeretné gyermekeit megóvni ettől a szenvedéstől. Annál is inkább így van ez, mert mindenki tudja, milyen nagy az egészséges fogak jelentősége szervezetünk egészségi állapota szempontjából,…
A meditáció elképesztő sebességgel vált egy szűk, alig ismert területből a pszichoterápia egyik leginkább kutatott, ígéretes tudományágává, melynek eredményei lenyűgözőek. Ha azt mondanánk, hogy dolgoznak a tablettán, amely képes megváltoztatni az agy…
Jelen kötet a nagy sikerű, immár fogalommá vált Donáth-féle atlasz 12. kiadása. Olyan anatómiai atlasz, amely a részletek mellőzésével az emberi test valamennyi régióját ábrázolja. A szerző célkitűzése, hogy használójának egyetlen kötet keretében olyan…
Az orvostudomány hatalmas fejlődése az utolsó évtizedben, ezen belül az alaptudományoké, konkrétan az anatómia és az élettan tudományoké, szükségessé tette, hogy kilenc változatlan kiadás után a sikeres Anatómia-Élettan könyv megújuljon. Fehér Erzsébet…
Az alapvető konfliktushelyzetek a szülő-gyermek viszonyban vagy a párkapcsolatokban változatlanok. A szerelem vagy a féltékenység minden korban előfordult, ahogy bármely más érzelmi megnyilvánulás. Az ókori görög drámákból vagy Shakespeare műveiből meg…
A fájdalom az a tünet, amivel a betegek leggyakrabban orvoshoz fordulnak. Akut esetben cél a gyors diagnózis és a tünetmentesség elérése. Ezt legtöbbször meg lehet valósítani, de az esetek egy részében a fájdalom tartósan fennmarad. Reumatológiai és…
Sobel Gábor szülész-nőgyógyász szakorvos és Czigléczki Gábor idegsebész szakorvos, gerincspecialista közös munkája ötvözi a két szakterület nézőpontját, így ad hasznos tanácsot a várandósoknak és a kismamáknak, akiknek gyakran a boldogan töltött 9 hónapját…
Ez a könyv egyes szám első személyben vezet végig a kényszerbetegség kialakulásának, felismerésének és a gyógyulás keresésének években mérhető, rengeteg szenvedéssel járó útján. Azzal a céllal íródott, hogy kapaszkodót jelenthessen és bátorítást nyújtson…
A szerző mindeddig kiadatlan „Fehér kocsin piros vér” című monográfiája bemutatja a mentők áldozatos helytállását az 1956-os forradalom alatt. A könyv több, napvilágot eddig nem látott és azóta szándékosan elpusztított dokumentumot tár az olvasók elé;…
A hajdani használati tárgyaink többségét a kézműves mesterség teremtette meg. Debrecen környékén ma is élő nyomaira bukkanhatunk ennek. Ezt a világot két részre lehet osztani: egyik része, amit a pásztorok hoznak létre, részben legeltetés közben díszítve…
A félelem megdermeszt vagy menekülésre késztet. Vagy arra, hogy felülmúld önmagad. Ez a félelem paradoxona. A félelem velünk van a világ kezdete óta. Kezdetben a világ egymagában volt, az első kozmikus ember, Purusa alakjában. Purusa körültekintett,…
2017-ben a Collins szótár az év szavának a fake news-t (féknyúz) választotta. Maga az álhír vagy kamuhír jelensége azóta létezik, amióta a hazugságok hatékonyságát a tömegkommunikáció nagyságrendekkel megnövelte.
A kényszerbetegség tünetei furcsák, érthetetlenek és előbb-utóbb kimerítőek mind a beteg, mind a környezete számára. A beteg nem érti, hogy miért jön olyan kellemetlen, rossz gondolata, amely számára idegen és szorongást kelt. Nem érti, csak érzi, hogy…
„Nem akarom elkiabálni” – mondjuk sokszor, miközben ujjunkat behajlítva háromszor alulról az asztal lapján kopogunk. De honnan ez a mozdulat? Egy auvergne-i francia szinte automatikusan keresztet vet, ha a kenyér a vajas felével ér földet, számára ez…
A sajtó útján vagy személyes beszélgetések alkalmával értesülünk emberi tragédiákról, amelyeknek alapjaként a szerelemféltés, a féltékenység valószínűsíthető. Mi a féltékenység közvetlen kiváltó oka? Megtépázott büszkeség? Sérülést szenvedett önérzet?…
Mindannyiunknak vannak szülei, nagyszülei, azaz felmenői, rokonai. Egy család, amelyhez mi is tartozunk. Vajon hatással vagyunk-e egymásra, és ha igen, milyen összefüggések fedezhetők fel a családfakutatás és –elemzés során? Hogyan befolyásolhatja családunk…
Ez a könyv szeretne segítséget nyújtani a gyerekek nyelvi fejlődéséhez a kezdetektől egészen a kisiskolás korig. Ötleteket adunk, hogy az együtt töltött idő minél több kreativitást, vidámságot, közösen megélt élményt jelentsen. Szeretnénk segítséget…
"A 2018-ban megjelent Gerincbetegek kézikönyve című könyvem fogadtatása megerősített abban, hogy igenis szükség van olyan könyvekre, amelyek közérthetően, egyszerű nyelvezettel fogalmazzák meg a gerincbetegségekkel kapcsolatos tudnivalókat... A jelenlegi…
Nem elég, ha ismerjük egy művész munkáit. Azt is tudni kell, mikor csinálta, miért, hogyan, milyen körülmények között. Egyszer majd biztosan kialakul egy új tudomány, talán embertudománynak fogják hívni, amely arra törekszik, hogy az alkotó emberen keresztül…
Az ápolás és a gyógyítás szinte évezredeken át azonos elfoglaltságot jelentett: a beteg ember néhány testi szükségletének kielégítését (táplálás, tisztálkodás). A 19. században egyre intenzívebben jelentkezett az ápolás kiterjesztése, gyors fejlődése,…
Nyolcvanéves a stressztudomány, ennek történetét, folyamatát akarják a könyvben a szerzők bemutatni, külön kiemelve a magyar származású Selye János úttörő szerepét. A kötet végighalad Selye állatkísérleteken alapuló kutatásaitól és közleményeitől a modern…
A magyarok mindig különleges rokonszenvvel tekintettek az indiai kultúrára, és ez a nagy érdeklődés India művészete, történelme, nyelvei és vallásai iránt az idők során egyre erősödött. Azok a honfitársaink, akik indiai utazásuk vagy az ott végzett tevékenységük…
Azonos születési dátumok ismétlődése, születés a család számára sorsdöntő dátumok egyikén, balesetek több generáción át ugyanazon a napon, anyánkkal vagy nagyszüleinkkel azonos betegségek megjelenése: a családi történetekben sok ismétlődést találunk.…
Az elsősegélynyújtás kézikönyve egyaránt használható laikus segélynyújtók, szakképzett elsősegélynyújtók, egészségügyben tanulók és dolgozók, valamint az elsősegélynyújtás oktatásával (egyetemen, sürgősségi ellátásban, általános és középiskolai órák…
Árvai Nóra ebben a könyvében az endometriózisról szóló legújabb kutatások mentén ír a betegségről, kóreredetről, diagnosztikáról, nehezített teherbeesésről, hagyományos és alternatív kezelési lehetőségekről. Mégsem szakmai adatok puszta tárháza ez a…
A vívás - lévén nem csak egyéni sport, az egyéniségek sportja is - még annyira sem bírja el az ex katedra kijelentéseket, mint más sportágak. Ezért is nehéz róla könyvet írni. Lukovich István, a kiváló sportszakember mégis megtette: röviden az elmélet,…
A gerincfájdalmak előfordulási gyakorisága évről évre növekszik, becslések szerint összességében 1,9–2,6 millió magyar ember lehet érintett napjainkban. Ha Ön is közöttük van, biztosan több kérdés is megfogalmazódott Önben betegségével kapcsolatban.…
„Lisztérzékenyeknek háziasszonyszemmel” cím alatt dolgoztam át és készítettem új gluténmentes recepteket, leírásokat. Próbáltam saját tapasztalati úton mindent úgy összeállítani, hogy érthető legyen hozzám hasonló egyszerű háziasszonyok, nagymamák számára…