Keresési eredmények
A gyerekünk okos, jó képességű, ezt világosan látjuk, és a környezetünk is visszaigazolja. De akkor hogyan lehetséges, hogy annyit küszködik a mindennapi élet feladataival? Miért felejt el és veszít el rendszeresen dolgokat? Miért nem képes tíz másodpercnél…
A reflexek önkéntelen válaszok a testen belül keletkezett vagy a külvilágból származó ingerekre. Nagyon sok fajtájuk létezik, és mindegyiknek megvan a maga szerepe. Némelyek egész életünket végigkísérik, ám vannak köztük olyanok – az úgynevezett primitív…
A nevelésről elsősorban a szűkebb vagy tágabb család, a pedagógusok és edzők szerepe jut eszünkbe – és sokszor alig számolunk azzal az erőteljes formáló (és gyakran romboló) hatással, amelyet a kortárscsoport jelent. Körülbelül kilencéves kortól a kortársak…
Ha segíteni szeretne gyermekének abban, hogy a lehető legtermészetesebb módon fejlessze fizikai és szellemi képességeit, erősítse meg önbizalmát, birkózzon meg szorongásával és agressziójával, miközben ráadásul pompásan szórakoznak – akkor ez a könyv…
Ha szeretnénk boldogabban, egészségesebben élni, az egyik legjobb dolog, amit tehetünk, ha új nézőpontból nézünk rá saját életünkre. Ezt a nézőpontot úgy is hívhatjuk: „élettudatosság”. Minden kulcsot, ami fontos a személyes fejlődésünkhöz, boldogulásunkhoz,…
Kedves Édesanya és Édesapa! Az egyik legszebb ajándék, amit gyermekünknek adhatunk, ha mesélhetővé tesszük a saját történetét. Örökítsük meg ebben a gyönyörű naplóban közös életünk fontos pillanatait, emlékeinket, élményeinket, ragasszuk bele kedvenc…
A gyereknevelésben ugyanúgy vannak korszakok és divatok, mint a kultúra minden más területén. Volt idő, amikor a szülők túlzásba vitték a fegyelmezést, és a merev hozzáállással kikényszerített engedelmesség sok nemkívánatos következményhez vezetett.…
A Holdidőben, mely a Popper-életmű legnépszerűbb darabjai közé tartozik, a neves pszichológus múltjának emlékezetes szereplőivel ismerkedhetünk meg, akik erősen formálták a személyiségét és a gondolkodását – családtagjaival, barátaival, mestereivel,…
Mi történhet, ha úgy nőjük ki a legkedvesebb kék pólónkat, hogy nincs helyette másik kedvenc a szekrényben? Vagy ha reggelire nem a megszokott tejbegrízt kapjuk? És ha a Mami már megint vendégeket hív, pedig még csak egy hete, hogy a legóvárunkat szétdobálta…
„Hasonlóan a Sors és sérülés című kötetemhez, ez a gyűjtemény is több tanulmányból áll. Némelyik a korábbiaknál messzebbre tekint, mert az évek múlásával egyre több terület kezdett érdekelni. Most is több írás foglalkozik a személyiség alakulását befolyásoló…
Önismeret – Fejlődés – Elmélyülés Kelj útra belső világodban! Tegyél fel egy kérdést, ami igazán foglalkoztat és játssz vele az önismeret bolygóin – miközben egyre mélyebben ráhangolódsz magadra és játékostársaidra. Mi az a kérdés, amire őszintén keresed…
Bár saját testünk a „leghűségesebb társunk” életünk folyamán, a vele való kapcsolatunk gyakran megromlik, ellentmondásossá válik. Bizonyos részeinket talán kedveljük, büszkék vagyunk rájuk, más részeinket azonban elutasítjuk, utáljuk, sokszor egyenesen…
Mindannyiunknak van családi története. Általában tudjuk is a főszereplők nevét legalább a dédszülőkig visszamenőleg, de csak kevesen látjuk összefüggéseiben, hol és hogyan jelenik meg az ősök sorsa a mi mindennapi döntéseinkben. Milyen mintákat kaptunk…
Elég jól érzed magad a bőrödben? Teszel valamit minden nap önmagadért, akár csak egy apróságot is? Ha ezekre a kérdésekre a válaszod még nem határozott igen, itt a lehetőség, hogy javíts a helyzeten. A Mind Art pszichológusai által megalkotott, különleges…
„Mit szólnál, ha egy hatéves gyerek akarná kormányozni az autódat? És ha az életedet?” – teszi fel a kérdést Birtalan Balázs. Érdemes elgondolkodni rajta, ugyanis sorskönyvünk megírásával hatéves korunkig nagyjából elkészülünk (még ha a kamaszkor kezdetéig…
Aki gondolkodik, annak változnak is a gondolatai. Időről időre az érdeklődése is. Mindig jöhetnek újdonságok, amelyek eltérítenek a korábbi irányoktól. Ahogy végignéztem, mi mindenről gondolkoztam az elmúlt években, meglepett, mennyire tarka kép alakult…
A kutatásokból ma már tudjuk, hogy pszichénk, idegrendszerünk, hormonrendszerünk és immunrendszerünk összekapcsolódik, egymásra hat, együtt mozog. Ehhez az összetett rendszerhez kapcsolódik a mikrobióta, a velünk szimbiózisban élő baktériumok és más…
A gyermek megriad a hangos zajoktól, menekül az erős fény elől. Szúrja a pulóver, szorítja a zokni. Nem viseli el, ha piszkos lesz a keze. Zsúfoltabb helyeken szorongani kezd. Gyakran óriási érzelmi reakciókat ad kisebb ingerekre is, túlterhelődik és…
A szenzoros játékok újszerű módon nyitják meg a világot a gyerekek előtt. Lehetővé teszik, hogy minden érzéküket bevetve fedezzék fel környezetüket, miközben igazán jól érzik magukat, és aktív résztvevői az eseményeknek. Elősegítik a magasabb szintű…
Szülőként, gyerekekkel foglalkozó felnőttként számos olyan helyzetbe kerülhetünk, amikor nem egyértelmű, hogy mi lenne a helyes reakció, a megfelelő döntés, a legjobb megoldás. Lehet, hogy nem áll a rendelkezésünkre elegendő információ, vagy éppen ellenkezőleg,…
Ha valaha előfordult már velünk, hogy a félelemtől vagy az idegességtől összeszorult a gyomrunk; hogy a stressz hatására hasmenés tört ránk, nem bírtunk enni, vagy éppen a szokásosnál jóval többet ettünk; hogy egy égbekiáltó igazságtalanság láttán szabályosan…
Ez a különleges mesekönyv nemcsak a gyerekek fantáziáját mozgatja meg, hanem a testüket is. Az interaktív történet a Stephens-Sarlós-program koncepciójára épül, és hasznos segítséget nyújt a 3-8 éves gyermekek szenzomotoros fejlődésében fontos szerepet…
„Hahó, hát újra itt vagyunk! A lélekmanók visszatérnek – remélem, hiányoztunk! Legalább egy icipicit? Megbeszéltük egymás közt, hogy van még néhány titok, amiből igazán nem hagyhatunk ki benneteket, főleg azok után, hogy ilyen lelkesen olvastatok rólunk.…
Rengeteg gátlás és félelem van bennünk még a legegyszerűbb helyzetekben is -rettegünk attól, hogy ha megmutatunk magunkból valamit, akkor kitesszük magunkat mások kritikájának, ítéletének, elutasításának. Sokkal egyszerűbbnek tűnik, ha inkább elrejtőzünk…
„Annak ellenére, hogy nagyfokú konszenzus van azzal kapcsolatban, hogy a szexualitásról a szülőknek volna jó beszélniük a gyermekeikkel, nem jelent még meg olyan hazai könyv, amely ebben segítené a szülőket. Az Így működik a szerelem ezt a hiányt pótolja.…
Miért épp a hűtlenséget választottam első könyvem témájául? Mert a rendelésemen jó ideje ez a leggyakrabban visszatérő probléma - alig akad olyan páciensem, akit valamilyen formában ne érintene. Persze felmerül a kérdés: egyáltalán mi az, hogy hűtlenség?…
Hiszünk-e abban, hogy kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul…
Minden nevelés önnevelés. A gyerekre nem az hat legerősebben, amit mondunk neki, hanem ahogy mondjuk, ahogy valójában érezzük, és főként: ahogy mi élünk. Ha tehát eredménytelenül igyekszünk változtatni problémás viselkedésén, elsőként saját reakcióinkat…
Ez a könyv várja igényes olvasóit! Azokat, akik megjárták már az élet mélységeit, de nyitottak maradtak minden igazán emberire. Akik keresik a kapaszkodókat, de nemcsak maguk mellett, hanem maguk felett is. Akiknek fontos a tapasztalat, amit már megszereztek,…
Tudatos törekvéseink mellett egy sor olyan belső szabály irányít minket, amelyek létezésével talán nem is vagyunk tisztában, mert ezek mások sugalmazott vagy vélt elvárásai alapján épültek fel bennünk. Így kell kinéznem, ha azt szeretném, hogy… Illik…