Keresési eredmények
„A háború olyan, mint egy fenevad, megbújik az árnyékban és várja az óráját. Mindig eljön az órája.” „Éppen ezért vesztettünk. Mert lemondtunk valamiről, mielőtt egyáltalán megpróbáltuk volna.” Huszonhét nap pokol után úgy tűnik, visszatér a rend az…
Az első világháború hivatalos története szándékosan kreált hazugság. Az önfeláldozás, a hősiesség, a temérdek elvesztegetett élet vagy a csatározást követő gyötrelem nagyon is valós dolgok voltak, mégis sikerült egy évszázadig elfedni az igazságot arról,…
Egyetlen nemzet sem bombázott annyi más országot, mint az USA. Egyetlen ország sem buktatott meg annyi kormányt, és vett részt annyi nyílt és rejtett konfliktusban, mint az USA. Nincs még egy ország a világon, amely annyi más országban tart fenn katonai…
Alig volt község Fejér vármegyében, amelyben a Károlyi-kormány idejében izzóbb forradalmi hangulat, nagyobb szocialista terror uralkodott volna, mint Csákváron, amely az Esterházy-uradalom központjának számított. A korszak egyik legtekintélyesebb arisztokratája,…
1943. április 15-én Budapesten a Szent László kórház falai között hunyt el a korszak egyik legígéretesebb tudósa, a mindössze 39 éves Szende Zoltán. Korai halála fájdalmas vesztesége volt a magyar szellemi életnek. Méltó utóda lehetett volna Horváth…
Utazás a totális háború mélyére Amit sokan el sem tudtak képzelni, az vált valósággá Nincs többé állam. Franciaország három nap alatt összeomlott és ki van szolgáltatva az utcákat uralmuk alatt tartó gyilkosoknak és a vidéket terrorizáló martalócoknak.…
A polgárháború elkerülhetetlen volt. Élje át Franciaország utolsó három napjának apokalipszisét. A közeljövő sötét Franciaországában egy rendőrségi intézkedés egy párizsi külvárosi negyedben tragédiába torkollik. Az egyik csapdába csalt rendőr elveszti…
Károlyi Sándor gróf 1898-ban egy olyan kezdeményezést indított el, mely egyedülálló a magyar gazdaságtörténetben: saját pénzéből közcélra létrehozta a Magyar Gazdaszövetség Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezetet, közismertebb nevén a Hangya Szövetkezetet.…
A 19. század végére, 20. század elejére a szabadkőművesség titkos páholyaiból szervezett országhódító tevékenységet siker koronázza. Franciaországtól Olaszországig szabadkőműves kormányok készítik elő a keresztény alapokon nyugvó európai kultúra és államrend…
Történelmi távlatból látható igazán, hogy a bolsevizmus csak egy lépcsőfoka volt annak a tervnek, amely most, jelenkorunkban halad a végkifejlet felé. Mára a kommunizmus színt váltott, vörösről zöldre, képviselői a klímamozgalmak programját hirdetve…
A titkosszolgálatok és a feketegazdaság összefonódása már a kezdetektől jellemző volt az 1945 után kibontakozó diktatúrára, az évek előrehaladtával pedig egyre kifinomultabb módszereket használtak. A hazai kommunista csúcsvezetésben helyet foglaló erők…
A világ, amelyben élünk, a megvalósult abszurditások világa, így már semmin nem lepődünk meg, ám egyre nyomasztóbb a fokozódó káosz, az, „ami van széthull darabokra” érzés lélekre nehezedő nyomása. A narratívák globális háborúja napjainkban éppen szétzúzni…
Informális hálózatok, átláthatatlan kapcsolatrendszerek és ellenséges titkosszolgálatok küzdenek egymással vagy játszanak össze annak függvényében, hogy a tőke érdeke éppen mit követel. Az Egyesült Államokból érkező pénzekből kapitalista üzletemberek…
A szabadkőművesek valós szerepének vizsgálatára 1913-ban még semmilyen levéltári forrás nem állhatott rendelkezésre a páholyokból, de az akkor megindult jezsuita Magyar Kultúra című lap azt a célt tűzte ki, hogy felveszi a harcot az ateista forradalmárokkal…
Az első világháború és az azt követő összeomlás okainak feltárásával kapcsolatban kompromisszumot kötött a mai fősodratú politika és a történész elit. Ennek szellemében a nemzetünk legnagyobb kataklizmáját kiváltó okok szőnyeg alá vannak söpörve, meg…
Barabás Béla (1855–1934) vezéregyénisége volt az 1920 előtti magyar politikai életnek. Pályafutása során a magyar Országgyűlésben 11 mandátumot nyert el. Utolsó képviselői megbízatása Szilágysomlyóhoz kötötte, a városnak és a térségnek hat évig volt…
Az 1919-es Tanácsköztársaság véres időszakáról nem sok napló és visszaemlékezés jelent meg, de ami napvilágot látott, azokat is igyekeztek eltüntetni a kommunista diktatúra szellemi örökösei. Bernhard Zsigmond és Lányi Ede jezsuita szerzetesek memoárjai…
Vécsey Magdolna bárónő az egyik legjelentősebb konzervatív politikus, Dessewffy Emil (1814-1866) unokájaként született 1873-ban Budapesten. A Vécsey família a történelmi Szatmár vármegye egyik legtekintélyesebb családjának számított. A fiatal Magdolna…
Gratz Gusztáv A forradalmak kora című könyvét a Magyar Szemle Társaság adta ki 1935-ben. A Trianon utáni időszakban ez volt az első nagy átfogó történelmi elemzés, amely tablókép formájában foglalta össze annak a kataklizmának az örvényléseit, amelybe…
A trianoni összeomlást követően a magyar politikai elit nemzetközi fórumokon is kereste a jogorvoslatot arra vonatkozóan, hogy legalább enyhítsék annak a brutális országcsonkolásnak a következményeit, amelynek igazságtalansága a világtörténelemben is…
Régóta tapasztaljuk, az emberek tudatában az van, amit a média sulykol, de a média azt közvetíti-e, ami ténylegesen megtörtént? Vajon a nemzetközi politikai kampányok és a hamis ellenségképek, miként torzítják az emberek reális ítéletét? Milyenek az…
Alig akad Magyarországon szaktekintély, aki olyan intenzíven foglalkozott volna a bolsevizmus természetrajzával, mint Miskolczy Ágost. A két világháború közötti időszak főügyész-helyetteseként képviselte a vádat az összes jelentős kommunista bűnperben…
Nyisztor Zoltán (1893–1979) a XX. századi magyar kultúra egyik legjelentősebb személyisége. Újságíróként, katolikus hitszónokként, szervezőként a magyar megmaradás országosan ismert vezéregyénisége volt. Az 1945 utáni kommunista diktatúra pribékjei letartóztatták,…
Nyisztor Zoltán visszaemlékezéseinek második kötetében a szerző ugyanazzal a lebilincselő stílussal folytatja saját életének és korának leírását, amellyel előzőleg abbahagyta. Nem szerves folytatást írt a könyvéhez, hanem annak kiegészítését tette közzé…
Róna Lajos (1882–1934) a második világháború előtti időszak egyik legjelentősebb médiaszereplője volt. Újságíró, sajtómágnás, lapalapító – mikor mit hozott kihívásként az élet, de a munkássága mindig a média körül forgott. Pályafutását Aradon kezdte,…
1821 és 1822-ben két könyv jelent meg német nyelven, amely a hazánkról szóló leírások egyik legfontosabb hivatkozásává vált. Szerzője Franz Schams, azaz, ahogy később sokan hívták Schams Ferenc. Nem túlzás azt állítani, ez volt az első olyan munka, amelyik…
Dúró Dóra 2010-től két cikluson át a legfiatalabb parlamenti képviselő volt, mostanra pedig az egyik legismertebb honanya. Negyedmilliót meghaladó Facebook-követővel mára ő lett a legnépszerűbb női politikus a legnagyobb közösségi platformon. Politikusi…
Az Erdélyi Szépmíves Céh, az Erdélyi Helikon folyóirat és a marosvécsi Erdélyi Helikon írói munkaközösség a legtöbbet emlegetett és talán a legismertebb fejezete a 20. századi erdélyi magyar irodalomtörténetnek. 1920 után, a trianoni dermedtségbe jutott…
El tudja-e képzelni, hogy egy olyan világban éljen, ahol minden lépését ellenőrzik, az összes cselekedetét számon tartják, és társadalmi kreditpontokkal büntetik vagy jutalmazzák a magaviseletét? A renitensek számára a szankciók széles skálán mozognak,…
Az 1867-es kiegyezés utáni évek mindmáig a boldog békeidők korszakaként vannak ábrázolva a meghamisított magyar történelemkönyvekben. Valójában a liberális politikusok árulása révén Magyarország az akkori globális tőke kizsákmányoló, gyarmatosító törekvéseinek…