Keresési eredmények
Az első világháború hivatalos története szándékosan kreált hazugság. Az önfeláldozás, a hősiesség, a temérdek elvesztegetett élet vagy a csatározást követő gyötrelem nagyon is valós dolgok voltak, mégis sikerült egy évszázadig elfedni az igazságot arról,…
Egyetlen nemzet sem bombázott annyi más országot, mint az USA. Egyetlen ország sem buktatott meg annyi kormányt, és vett részt annyi nyílt és rejtett konfliktusban, mint az USA. Nincs még egy ország a világon, amely annyi más országban tart fenn katonai…
Kozma Miklós-nak a közelmúltban megjelent, rövid idő alatt négy kiadást megért „Az összeomlás napjai 1918–1919-ben” című visszaemlékezése a XX. századi magyar történelem egyik nagyon fontos memoárja. Életének későbbi szakaszában Kozma Miklós Magyarország…
Alig volt község Fejér vármegyében, amelyben a Károlyi-kormány idejében izzóbb forradalmi hangulat, nagyobb szocialista terror uralkodott volna, mint Csákváron, amely az Esterházy-uradalom központjának számított. A korszak egyik legtekintélyesebb arisztokratája,…
1943. április 15-én Budapesten a Szent László kórház falai között hunyt el a korszak egyik legígéretesebb tudósa, a mindössze 39 éves Szende Zoltán. Korai halála fájdalmas vesztesége volt a magyar szellemi életnek. Méltó utóda lehetett volna Horváth…
Károlyi Sándor gróf 1898-ban egy olyan kezdeményezést indított el, mely egyedülálló a magyar gazdaságtörténetben: saját pénzéből közcélra létrehozta a Magyar Gazdaszövetség Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezetet, közismertebb nevén a Hangya Szövetkezetet.…
„A háború olyan, mint egy fenevad, megbújik az árnyékban és várja az óráját. Mindig eljön az órája.” „Éppen ezért vesztettünk. Mert lemondtunk valamiről, mielőtt egyáltalán megpróbáltuk volna.” Huszonhét nap pokol után úgy tűnik, visszatér a rend az…
El tudja-e képzelni, hogy egy olyan világban éljen, ahol minden lépését ellenőrzik, az összes cselekedetét számon tartják, és társadalmi kreditpontokkal büntetik vagy jutalmazzák a magaviseletét? A renitensek számára a szankciók széles skálán mozognak,…
A polgárháború elkerülhetetlen volt. Élje át Franciaország utolsó három napjának apokalipszisét. A közeljövő sötét Franciaországában egy rendőrségi intézkedés egy párizsi külvárosi negyedben tragédiába torkollik. Az egyik csapdába csalt rendőr elveszti…
A háború szörnyű esemény a népek életében. Nemcsak nemzetek sorsát befolyásolja, hanem döntő módon beavatkozik minden ember életébe. A katona a háború viselője, és szükség esetén köteles az életét is kockára tenni. A háború nem kérdez jövőről, társadalmi…
Trianon előtt egész Európában egy tervszerű propaganda hadjárat keretében a legképtelenebb őrültségek épültek be a magyarokról a nyugati történelemkönyvekbe. Trianon döntő részben pont azért következett be, mert a ránk mért csapást „igazságszolgáltatásként”…
Az 1867-es kiegyezés utáni évek mindmáig a boldog békeidők korszakaként vannak ábrázolva a meghamisított magyar történelemkönyvekben. Valójában a liberális politikusok árulása révén Magyarország az akkori globális tőke kizsákmányoló, gyarmatosító törekvéseinek…
Történelmi távlatból látható igazán, hogy a bolsevizmus csak egy lépcsőfoka volt annak a tervnek, amely most, jelenkorunkban halad a végkifejlet felé. Mára a kommunizmus színt váltott, vörösről zöldre, képviselői a klímamozgalmak programját hirdetve…
Alig akad Magyarországon szaktekintély, aki olyan intenzíven foglalkozott volna a bolsevizmus természetrajzával, mint Miskolczy Ágost. A két világháború közötti időszak főügyész-helyetteseként képviselte a vádat az összes jelentős kommunista bűnperben…
„Őseink nem egyedül a hódítás és a fegyver jogán vették birtokukba a Kárpáti-medencét, hanem örökség jogán is. Mielőtt a ma itt lakó népek bármelyike is állandó otthont talált volna, a magyarság két testvérnépe, a hun és az avar már uralma alatt tartotta.…
Nyisztor Zoltán (1893–1979) a XX. századi magyar kultúra egyik legjelentősebb személyisége. Újságíróként, katolikus hitszónokként, szervezőként a magyar megmaradás országosan ismert vezéregyénisége volt. Az 1945 utáni kommunista diktatúra pribékjei letartóztatták,…
Nyisztor Zoltán visszaemlékezéseinek második kötetében a szerző ugyanazzal a lebilincselő stílussal folytatja saját életének és korának leírását, amellyel előzőleg abbahagyta. Nem szerves folytatást írt a könyvéhez, hanem annak kiegészítését tette közzé…
Az első világháború és az azt követő összeomlás okainak feltárásával kapcsolatban kompromisszumot kötött a mai fősodratú politika és a történész elit. Ennek szellemében a nemzetünk legnagyobb kataklizmáját kiváltó okok szőnyeg alá vannak söpörve, meg…
Róna Lajos (1882–1934) a második világháború előtti időszak egyik legjelentősebb médiaszereplője volt. Újságíró, sajtómágnás, lapalapító – mikor mit hozott kihívásként az élet, de a munkássága mindig a média körül forgott. Pályafutását Aradon kezdte,…
Mára a velejéig romlott, önző, önmaga jövőjét elprédáló átlag alatti ember jutott hatalomra úgy, hogy közben elvesztette életének az alapjait. Már nem találja azt a kapaszkodót sem, amelyet egykor „Isten” és a „szellem” jelentett. Ezeket az értékeket…
Sokan és sokféleképpen magyarázzák az orosz–ukrán háború kitörésének előzményeit, okait, céljait és befejezésének lehetséges módozatait. Azt már nehezen ismerik el, hogy ez a háború a történelmi trendek és helyzet alapján elkerülhetetlen volt. Az elmúlt…
A szabadkőművesek valós szerepének vizsgálatára 1913-ban még semmilyen levéltári forrás nem állhatott rendelkezésre a páholyokból, de az akkor megindult jezsuita Magyar Kultúra című lap azt a célt tűzte ki, hogy felveszi a harcot az ateista forradalmárokkal…
Barabás Béla (1855–1934) vezéregyénisége volt az 1920 előtti magyar politikai életnek. Pályafutása során a magyar Országgyűlésben 11 mandátumot nyert el. Utolsó képviselői megbízatása Szilágysomlyóhoz kötötte, a városnak és a térségnek hat évig volt…
1944. január 11-én délelőtt tíz előtt öt sortűz dördült el a veronai Scalzi-erőd egyik falánál. Öt elítéltet végeztek ki, akik között ott volt a 40 éves Galeazzo Ciano gróf, volt külügyminiszter, Benito Mussolini veje is. Ciano előzőleg kiemelt szerepet…
Szálasi Ferenc felelős Budapest pusztulásáért? Sztálin parancsa miatt kellett volna november 7-re elfoglalnia Malinovszkij marsallnak Budapestet 1944-ben? Steinmetz és Osztapenko parlamentereket előre megfontoltan lőtték le a németek, esetleg a magyarok?…
A XIX. század végére Európa számos országában szabadkőműves kormányok alakultak. A titkosan működő szervezet egyre nagyobb befolyásra tett szert a nemzetállamok fölött, és mint egy pók, elkezdte behálózni azokat a területeket, amelyeket meghódításra…
Az első világháború előtt minden jel arra mutatott, hogy a szabadkőművesek országbomlasztó tevékenységét siker koronázhatja, így ráerősítettek a kereszténység elleni küzdelemre, és még jobban fokozták a magyarországi etnikai feszültségeket, valamint…
Az 1919-es Tanácsköztársaság véres időszakáról nem sok napló és visszaemlékezés jelent meg, de ami napvilágot látott, azokat is igyekeztek eltüntetni a kommunista diktatúra szellemi örökösei. Bernhard Zsigmond és Lányi Ede jezsuita szerzetesek memoárjai…
1821 és 1822-ben két könyv jelent meg német nyelven, amely a hazánkról szóló leírások egyik legfontosabb hivatkozásává vált. Szerzője Franz Schams, azaz, ahogy később sokan hívták Schams Ferenc. Nem túlzás azt állítani, ez volt az első olyan munka, amelyik…
Termék tartalma: Jelenkorunk már semmiben nem hasonlít ahhoz az időszakhoz, amelyet korábban elképzeltünk magunknak. Sőt a jövőről alkotott képünket mindjobban a pesszimizmus és a kilátástalanság jellemzi. Sokkal jobban, mint az elmúlt évtizedekben bármikor.…