Keresési eredmények
Elmulasztott utak, megtalált ösvények Beszélgetés Harangozó Imre néprajzkutatóval Kallós Zoltán ajánlásával és Előszavával! Karácsonyra ajánljuk Harangozó Imre néprajzkutató könyvét, melyben beszélgetés formájában tárja elénk gondolatait a több évtizedes…
A sorozat befejező kötete Barabási László Az Emberiség története c. könyvében főleg az eurázsiai népek történelmét tárja az olvasó elé - bemutatva kialakulásuk előzményeit, körülményeit és okait. Ez a történelmi látásmód a jelenlegi tudomány kereteit…
E könyvet gyerekeknek és felnőtt hozzátartozóiknak ajánljuk a téli időszakra. Egy-egy csendes délután kellemes elfoglaltságot jelent. A kötetben kicsiktől a nagyokig mindenki megtalálhatja a kedvére valót. Olvashatók versek, mesék, szünidei beszámolók,…
Ezt a könyvet nemcsak a filmkészítést gyakorlók illetve gyakorolni vágyók számára írtam, hanem azoknak is, akik csupán érteni szeretnék mindazt, ami a filmkészítés szellemi hátterében zajlik (zajlódhatik?). Nem állt szándékomban passzív, lexikális tudáshalmaz…
A korábban megjelent JEL, JEL, JEL c. könyv társkötete. A könyv igazolja, hogy a nagyon ősi, 30 évezreddel ezelőtt már létezett pont-vonal számírás töretlenül jutott el mindmáig, hiszen ez sok felé ma is használatos, sőt, némi rontással ugyan, de a mai…
Tegyük egymás mellé a tatárlaki korong fényképét és egy részletes csillagtérképet! Haladjunk a korongon a bal felső negyedből kiindulva az óramutató járásának irányában. Meglepve tapasztalhatjuk, hogy a tatárlaki korongon ugyanazokat az alakzatokat látjuk,…
Ahhoz, hogy esélyünk legyen elmerülni nyelvünk, szavaink varázslatos világban és múltjában, először is el kell felejtenünk szinte mindent, amit nyelvünk, egyáltalán a nyelvek történetéről ma tudunk, pontosabban: tudni vélünk, illetve gondolunk. Ezért…
A mai történelemírás propaganda, különböző birodalmak céljait szolgáló eszköz. Nagyon kevés köze van a valósághoz. Jelen könyvünkben részletesen be fogjuk mutatni, hogy mikortól, miként vált azzá. De napjainkban ez a történelemszemlélet már tarthatatlan.…
Csaba Varga proves with sharp logic - examining numerous archeological finds - in this book that our early ancestors could write text and numbers routinely 30.000 years ago and since they never stopped doing it. He connects all writings systems, alphabets…
Eurázsia nyelvei egyaránt őrzik a „nosztratikus”-nak nevezett kőkorszaki nyelv töredékeit. A könyv mottója: „A KŐKOR SZAVA KÉP”. A kőkor nyelvének beszélői mindig „képet mondtak” egymásnak, maguk az ősi szavak is „mondott képek”. Érdekesség: kőkori számírás,…
A mitológiákban a kezdetektől jelen van az Életfa, a Föld, a Víz, a Tűz, és a Levegő elem, mint a Földet és az életet alkotó fogalmak. Ezek képezik több más ismerettel együtt az első Isteni Kinyilatkoztatások tudásanyagát és általánosan jelen vannak…
Ha az őseinket keressük, nem kell nekünk sem az Ural környékére, sem Mezopotámiába, sem Belső-Ázsiába elmennünk. Bőven elég, ha lábunk elé nézünk, mert a mi múltunk elsősorban itt van, a talpunk alatt! Ahogyan Herman Ottó mondta egykor: Aki a magyarok…
Ha egy adott nyelvet beszélők egyes csoportjai területileg elszakadnak a törzsnyelvet beszélőktől és egymástól is, akkor ezután már mindegyik szakadárban a szavak - és a szó- és mondatépítési szokások - egymástól is és a törzsnyelvtől is függetlenül…