Keresési eredmények
Schaffer Alfréd a magyar labdarúgás olyan korszakos nagyságainak egyike, mint Schlosser Imre vagy Puskás Ferenc. Ennek ellenére életéről és tevékenységéről komolyabb értékelés még nem látott napvilágot. A kötet ezen a kíván segíteni, mikor bemutatja…
A Magyar Olimpiai Lexikon 2000-ben jelent meg először, amelyet a Helikon majd a Corvina jóvoltából azóta további négy kiadás követett. A tervezett (bővített és javított) hatodik kiadás helyett a bekövetkezett világjárvány, az elkerülhetetlen korlátozások…
1956 után hogyan kapaszkodott vissza a világélvonalába a magyar futball? Miért nem jöhetett haza Puskás, viszont miért mehetett Nyugatra a háromszoros olimpiai bajnok Papp1956 után hogyan kapaszkodott vissza a világ élvonalába a magyar futball? Miért…
1947. július 25-én este nyitották meg a Vasas Vilma királynő úti klubházát. Rákosi Mátyás beszéde után Fazekas Dezső dr., az FTC ügyvezető elnöke emelkedett szólásra. Köszöntőjét így zárta: - Szeretjük és szeretni fogjuk a Vasast a pályán és a pályán…
,,A magyar labdarúgás az 50-es években mind válogatott, mind egyesületi oldalon a világ legjobbja volt. A sokszáz korabeli magyar és külhoni tudósításból, riportból és elemzésből az is kiderül, miért. Időrendben találjuk a nagyválogatott, a ,,B-, az…
2011 decemberében háromnapos tisztelgő konferenciát rendeztek Budapesten Karády Viktor - azaz Viktor Karady - 75. születésnapja alkalmából. Az MTA külső tagja a tudományos élet másik jelesével - Hadas Miklóssal - Futball és társadalmi identitás címmel…