Keresési eredmények
Mi az ember alaptermészete: a gátlástalan törtetés a célok elérése érdekében vagy a kölcsönös előnyökön alapuló együttműködés keresése? Joachim Bauer nagy sikert aratott könyvében a legújabb neurobiológiai kutatások eredményei alapján cáfolja azt a széles…
Éld át a minden pillanatban benne rejlő határtalan lehetőséget és örökkévalóságot! A meditáció a különféle jógarendszerek fontos eleme, rendszeres gyakorlása hatékonyan hozzájárul szellemi és lelki jóllétünkhöz, és kulcsfontosságú eszközzé válhat az…
Új sorozatunk első kötetének szerzője Abraham Maslow, a humanisztikus pszichológiai irányzat központi egyénisége, akinek neve a köztudatban szinte összeforrt az emberi szükségletek hierarchiáját kifejező motivációs piramissal, amely életművének gerincét…
Thich Nhat Hanh korunk egyik legnépszerűbb és leghitelesebb buddhista szerzője. Vietnamban született 1926-ban, és már tizenévesen zen szerzetesnek állt. Később több szervezetet is alapított hazájában, majd a hatvanas években fellángoló háború alatt politikailag…
Fritz Perls a huszadik századi pszichológia egyik eredeti egyénisége volt. Több évtizedes, intenzív elméleti és gyakorlati munkásságának eredményeként született meg a Gestalt-terápia, amely a hatvanas években jött igazán divatba, mint alternatív irányzat.…
Thomas Merton trappista szerzetes a 20. század keresztény irodalmának egyik meghatározó, hazánkban is népszerűvé vált képviselője. Életművének egyik legfontosabb kötete A szemlélődés magvai, amelynek második, jelentősen kibővített és átdolgozott változata…
Hogyan fogalmazhatja meg hite lényegét a lelkész-tanító egy ateista újságíró számára? Ez a kötet Henri Nouwen vallomása a kereszténységről, kettejük rendhagyó barátságának történetébe ágyazva. Egyszer Fred odafordult hozzám, és megkérdezte: «Miért nem…
Az Emberközpontú pszichológia sorozat új kötete a transzperszonális pszichológia néhány évtizeddel ezelőtti zászlóbontásának és kibontakozásának időszakába vezeti el az olvasót. Annak a három szerzőnek a mára már klasszikusnak számító cikkeiből és tanulmányaiból…
Léteznek csodák? Vajon az a Megmagyarázhatatlan Lény, akit Istennek nevezünk, valóban hátrahagyja nyomait a földön? Andreas Englisch, aki 1987 óta vatikáni tudósító, az elképzelhetetlenbe tartó utazásra viszi olvasóit. Kíváncsisággal és kételyekkel keresi…
A 20. században az ember korábban elképzelhetetlen mértékben formálta át környezetét. A lakosság száma megnégyszereződött. Az ipari termelés negyvenszeresére nőtt, ami az életszínvonal emelkedéséhez vezetett, és százmilliókat emelt ki elődeik nyomorúságos…
Valóban öröklött génállományunk határozza meg döntő mértékben sorsunk alakulását? Hazájában alapművé vált könyvében Joachim Bauer határozott nemmel válaszol a kérdésre. A legfrissebb tudományos kutatási eredményeket felvonultatva bemutatja, hogy a gének…
Barangolás városok és szerepek között... lassú léptek, a megnyíló felismerés felé. Idő mozaikból összerakott ars poétika, vagy csak egyszerűen séta, a Múlt porladó kövein. Örök vágyakozás, a szüntelen megújulás felé... Ajánlás Azoknak, akik érzik a Zene…
Kötetünkben Henri Nouwen két olyan műve kapott helyet, amelyeket a Bárka közösségben töltött évei alatt írt. A tükrön túl egy fagyos téli reggelen bekövetkezett balesetéről, a kórházban töltött napokról és a végül életmentőnek bizonyuló műtétről szól.…
Mit tegyek, ha tizenöt éve együtt élek valakivel, és hirtelen gyengéd érzések támadnak fel bennem valaki más iránt, miközben még mindig szeretem a régi páromat? Ha az ember beleszeret valaki másba, az annak a jele, hogy valami nincs rendjén a kapcsolatban?…
Miért leszünk dühösek? Mi játszódik le bennünk ilyenkor? Fojtsuk el a haragunkat, vagy jobb, ha kiadjuk magunkból? Hogyan ismerhetjük fel a mögötte rejlő érzéseket? Hogyan tanulhatjuk meg uralni és elengedni? Riekje Boswijk-Hummel könyve a harag mint…
Telepátia, távolbalátás, prekogníció, pszichokinézis, okkult gyógyítás, posztkogníció, testen kívüli és halálközeli élmények, halál utáni élet, médiumitás, reinkarnáció. Paranormális jelenségek, amelyekről napjaink merev természettudományos gondolkodása…
Miért érezzük meg ösztönösen, hogy milyen hangulatban vannak a körülöttünk lévő emberek? Miért szimpatikusak vagy éppen ellenszenvesek már első ránézésre egyesek? Miért derülünk jobb kedvre, ha valaki ránk mosolyog? Miért ragadós a nevetés vagy az ásítás?…
Könyvünk gyakorlati útmutató, amely a megvilágosodás legfőbb útjait írja le. Bár az utak különböznek, a cél ugyanaz. Szvámídzsi világos és mélyenszántó leírásai ezekről az utakról inspirálni és segíteni fogják az őszinte törekvőket abban, hogy erőfeszítéseik…
A családfelállítás immár harmincéves múltra visszatekintő módszer, amellyel akár „menet közben” is átírható valakinek az élettörténete. A kudarcnak tűnő sors sikeressé változhat, ha a legfontosabb eseményeket meghatározott szempontok alapján vizsgáljuk…
A harcos szent ösvénye, mint ősi tradíció a világ számos kulturális és vallási hagyományában megtalálható. A szent harcos nem az erőszak és az agresszió, hanem a nyugalom, a bátorság és az önismeret ösvényein járva fedezi fel az emberi lét alapvető jóságát…
A kötetben összegyűjtött írásokban Marie-Louise von Franz, Carl Gustav Jung egyik legismertebb tanítványa nemcsak pszichológiai, hanem, történelmi, vallási és filozófiai szempontból is érdekes és értékes betekintést nyújt az álomelemzés tudományába.…
Dohányzás, alkohol, súlyfelesleg, érzelmi hullámvasút, munkamánia... Miért olyan nehéz megszabadulni káros szenvedélyeinktől és rossz szokásainktól? Miért fullad kudarcba már menet közben annyi leszokási kísérlet? Hogyan lehet a visszaesést elkerülni…
Mit jelent igazi férfinak lenni gyorsan változó, új kihívásokkal teli világunkban? Csak az önmagát csúcsra járató és végül a csúcsra jutó férfi nevezheti magát boldognak? Bátor és erőt adó könyvében Sam Keen, a pszichológiában is járatos amerikai filozófus…
Szvámí Ráma, a Himalájai Jóga Tradíció megalapítója a múlt század egyik legnagyobb hatású jógatanítója volt, aki hidat épített a Kelet és a Nyugat, a spiritualitás és a tudomány, az ősi bölcselet és a modern technológia között. Ebben a könyvében mindennapi…
Sok gyakorlati példával illusztrált művükben a szerzők azt mutatják be, hogyan tehetjük – belső késztetéseink, egyedi és csodálatos „igazi-énünk” kibontakoztatása révén – gyümölcsözővé, értékessé, bensőségessé és tartóssá manapság oly gyakran válságba…
Barbara Somers és Ian Gordon-Brown varázslatos természetességgel vezet be bennünket a tudattalan birodalmába, így meg sem lepődünk azon, hogy mire a könyv végére érünk, egészen otthonosan kezdünk mozogni egy olyan terepen, amelyre alig lehet racionális…
Bert Hellinger német családterapeuta az 1970-es években fejlesztette ki a családfelállítás nevű új terápiás- és tanácsadó módszert, amely az utóbbi években viharos gyorsasággal terjedt el az egész világon és hazánkban is egyre népszerűbb. A foglalkozások…
Victor Chan 1972-ben találkozott először a Dalai Lámával. Kínai származása ellenére Őszentsége szívélyesen fogadta, és hamarosan barátság szövődött kettőjük között. Később Chan abban a páratlan lehetőségben részesült, hogy a tibeti vezető engedélyével…
Erich Neumann (1905–1960) személyében Carl Gustav Jung egyik legkiválóbb tanítványát és szellemi követőjét tiszteli a jungiánus világ. A Nagy Anya című műben, amely életművének egyik fő állomása, az emberi psziché egyik legnagyobb erejű és jelentőségű…
Senki sem mentes az olyan negatív és sok fájdalmat okozó érzelmektől és késztetésektől, mint például a hatalom-, a birtoklás- és a feltűnésvágy, az irigység vagy a szélsőséges versengési hajlam. Ezek bizonyos fokig természetesek, és csak nehezen tudunk…