Keresési eredmények
Lehet finom, ami egészséges? Hogyan együnk úgy, hogy ne kelljen kompromisszumot kötni az ízélmények és az egészségesség között? Hogyan lehet jobb a közérzetünk, sportteljesítményünk a táplálkozás által? Mit együnk akkor, ha szeretnénk megőrizni az egészségünket,…
Akaratomon kívül lettem rádiós állatorvossá. Azzá tettek a hallgatók. Kérdéseikkel, bátorító, köszönő, esetenként bíráló üzeneteikkel, telefonhívásaikkal. Az ezredik adás táján megfordult a fejemben, hogy talán kár lenne veszni hagyni azt a sok gyakorlatias…
A cukorbetegség, ezen belül a 2-es típusú diabétesz hazánkban közel 1 millió embert érint. Mindmáig él az a köztudatban, hogy a cukorbetegeknek speciális étrendre van szükségük, mely állítás ma már nem állja meg a helyét. Alapelvként elmondható, hogy…
A neurológia a központi és a perifériás idegrendszer és a vázizomzat betegségeinek ellátására irányuló szakterület. A neurológiai kórképek gyakoriak: Magyarországon a neurológiai fekvő és járó szakellátásban évente közel másfél millió eset jelenik meg.…
Célom és feladatom annyi volt, hogy az elmúlt tíz évben, a Kossuth Rádió Hajnal-Táj című adásában elhangzott néhány érdekes és leginkább közérdekűnek mondható, hallgatói macskás kérdéseket, és az azokra adott válaszokat, szöveghű formában leírjam. Remélem,…
Az IDF-Atlasz adatai szerint 2017-ben 327 millió 20 és 64 év közti cukorbeteg élt a világon. El kell azon gondolkodni, hogy ezt a hatalmas betegtömeget miként lehet az egészségügyi rendszerben megfelelően ellátni. A betegút azon folyamatok egymásutániságát…
Gondolt-e már arra, hogy a tartós testsúlyfölösleg, az anyagcsere-mutatók romlása a 2-es típusú cukorbetegséghez vezethetnek, annak minden lehetséges szövődményével együtt? Ha Önben él az egészségtudatosság, akkor a bajok megelőzhetők. Mi kell ehhez?…
Ön cukorbeteg, és testsúlyfeleslege van? Nehezen mozog, és rosszak az anyagcsere-mutatói? De él Önben egy erős elhatározás, hogy mindezeken változtatni szeretne? E kiadvány az ismert dietetikus szerző tollából született. Betegeinek adott tanácsaival…
A diabetológia hazai és nemzetközi szakirodalmában időről-időre megfogalmazódik az az igény, hogy a szakterület új ismereteit összefoglalják a szakértők. Ezzel segítik a betegek optimális kezelését. A jelen könyv szerzői is arra vállalkoznak a kötetben,…
Az artrózis az ízületek krónikus megbetegedése, napjainkban szinte járványszerűen terjed. Ennek oka elsősorban az életstílus megváltozása (sok ülő munka, kevés mozgás és túlsúly). Az ízületek közül leggyakrabban a térdízületet támadja meg a betegség.…
Étrendünk nemcsak a közérzetünkre van hatással, hanem élettartamunkra és életminőségünkre is. A hibásan megválasztott és hosszú távon gyakorolt helytelen életmód így a táplálkozás is kimutathatóan szoros kapcsolatban áll számos betegség gyakori előfordulásával.…
A cukorbetegség – mai ismeretink szerint, kevés kivételtől eltekintve – élethosszig tartó kóros állapot. Folyamatos kezelése, ellenőrzése, figyelemmel kísérése – a beteg lehető legjobb egészségi állapotának elérése és fenntartása érdekében – elengedhetetlen.…
A mai életvitel nem kedvez az egészséges életmódnak! Stressz, kevés mozgás, ugyanakkor bőséges evés-ivás. Mindezek elősegítik, hogy az elhízás következményeként 2-es típusú cukorbetegség alakuljon ki. Persze, kell hozzá veleszületett hajlam, de annak…
Mit tegyünk, ha kiderül, hogy a gabonafélékben található sikérre (gluténre) érzékenyek vagyunk? A könyv szerzője több, mint 10 éve kellett, hogy a gluténmentes ételek elkészítését megtanulja és e könyvben az eddigi tapasz- talatai alapján készült receptjeit…
A koleszterinről manapság divatos beszélni. Általában, mint a legfőbb közellenségek egyikét emlegetik, hiszen mást sem hallani, mint: „Az az egészséges, ami koleszterinszegény...”. De mi is az a koleszterin? Valóban csak rossz tulajdonságai vannak, vagy…
A köszvényt hajdan a „királyok betegsége” megjelöléssel illették; a köszvényeseket szociális státusuk miatt sokan irigyelték. 1964-ben azonban már ezt írták róla: „...a demokrácia kiszélesedésével a köszvény már nemcsak a felső tízezer betegsége, hanem…
Penny Simkin és Ruth Anceta könyve megjelenésének évében, 2011-ben három kiadást élt meg, s továbbra is megkerülhetetlen forrása mindannak a tudásnak, melynek révén megelőzhető, vagy „helyes útra terelhető” a nehéz szülés, mégpedig egyszerű, nem invazív…
Ha hiteles forrásból, a mindennapi gyakorlatban felmerülő kérdéseikre keresik a választ gyermekeik otthoni homeopátiás kezeléséhez, akkor a legjobb könyvet tartják a kezükben! Jól áttekinthető, gyakorlatias, lényegre törő, mégis benne van minden fontos…
Az ásványi anyagok szervezetünk egészséges működéséhez elengedhetetlenek. Ha az élelmiszerekkel kevesebb ásványi anyag jut be a szervezetünkbe, hiányállapotok jönnek létre, melyek betegségekhez vezethetnek. Ezek megelőzésére és leküzdésére alkalmasak…
E könyv új összefüggéseket tár fel Kelet és Nyugat között : az ősi indiai holdházak és a 12 jegy összefüggéseit részletezi az indiai mozgó házak alapján. Használható kézikönyvként, karmikus és lélektani összefüggésekre fordítja le a mitológiát. Körvonalazza…
Az elhízás nem csupán esztétikai probléma, hanem számos betegség kialakulásának forrása (cukorbetegség, magas vérnyomás, ízületi bántalmak stb.). Rohanó életvitelünk következtében egyre kevesebbet mozgunk, ezért az elfogyasztott plusz kalóriákat szervezetünk…
A tüdőgyógyászat régen a tbc kezelését jelentette. Ma már szerteágazó azon diagnosztikai és terápiás lehetőségek tárháza, amelyekkel a tüdőgyógyászok a különféle mellkasi betegségben szenvedő betegeiket vizsgálni és gyógyítani tudják. A könyv szerzői…
A cöliákia, avagy régebbi elnevezése szerint lisztérzékenység, a világon egyre jobban „terjed”. A ma már bizonyítottan genetikai hajlamhoz kötött autoimmun betegség kisgyerekkorban, de felnőttkorban is elindulhat. A típusos tünetek (haspuffadás, hasmenés,…
Évről évre növekszik azon betegek száma, akik a hagyományos, nyugati orvoslástól elfordulva igyekeznek a szelídebb, de mégis hatásos gyógymódok felé fordulni. A tradicionális, nyugati orvosláson (allopátiás orvosláson) nevelkedett magyar orvosnemzedéktől…
Az ásványi anyagok az anyagcsere szinte minden fázisában fontos szerepet töltenek be. Ha kevesebb ásványi anyag kerül a szervezetbe, az különböző betegségek kialakulásához vezethet. Ilyen esetekben lehetnek segítségünkre a Schüssler-sók. Hogyan hatnak…
A daganatos betegségek kialakulásában 30-60%-ban feltételezhető az étkezés minősége. A szerzők szerint a pácienseik közül a daganat felfedezése előtt sokan egyáltalán nem ügyeltek a táplálkozásukra, bár általában tudták, hogyan kellene egészségesen étkezni.…
A hiánypótló Szembetegségek Kérdezz! Felelek! című könyvben az olvasó megismerkedhet a legfontosabb szemészeti vizsgálóeljárásokkal, a leggyakoribb szembetegségek okaival, tüneteivel és kezelésével, valamint a látásjavító beavatkozásokkal és a különféle…
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján kiderült, hogy a magas húgysavszint jelentősen növeli (főként nőkben) a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. • Mi is az a húgysav? • Mitől alakulhat ki a magas húgysavszint a vérben? • Lehet-e…
Az ásványi anyagok az anyagcsere szinte minden fázisában fontos szerepet töltenek be. Ha kevesebb ásványi anyag kerül a szervezetbe, az különböző betegségek kialakulásához vezethet. Ilyen esetekben lehetnek segítségünkre a Schüssler-sók. Hogyan hatnak…
Az allergiák, a coeliákia (lisztérzékenység), a cukorbetegség 1-es és 2-es típusa, az elhízás, a metabolikus szindróma és más civilizációs betegségek a XXI. század egészségügyi és össztársadalmi kihívásai között szerepelnek. A civilizációs megbetegedések…