Keresési eredmények
Szűk évtizede jelent meg és vált rögtön klasszikussá Váncsa István Lakoma sorozatának az itáliai konyhákat bemutató kötete, amelynek most jelentősen bővített, csaknem ezer receptet és negyvenhárom izgalmas gasztroesszét – s egyben különleges, szellemes-míves…
Miután huszonnégy évesen az egész ország megismerte Oravecz Nóra nevét, és mindent elért, amit addig a siker fogalmával azonosított, megismerte a hírnév és a siker árnyoldalait is. Személyes tapasztalata nyomán kezdte kutatni, hogy valójában milyen lelki…
Egy világhírű idegtudós az agyunk egyetlen napján keresztül közérthető módon tárja fel előttünk, mit tud a tudomány a tudatosságról. Mindannyiunk belső világa egyedi és szubjektív világ, amit soha senkivel nem tudunk igazán megosztani. De hogyan képes…
Ha a dalai láma beszél, a világ odafigyel. Beszédeiből, előadásaiból, könyveiből, és ami a legfontosabb, a tetteiből több mint ötven éve sugárzik a pozitív energia. Daniel Goleman pszichológus, újságíró kérdéseire válaszolva betekintést nyerhetünk gondolataiba…
Az anyák velünk vannak jóban-rosszban, a megható és vidám pillanatokban, de a nehéz vagy ijesztő helyzetekben is. És hát olykor nekik sem igazán könnyű. Itt az ideje, hogy belelássunk az életükbe az állatok és Liz Climo szemüvegén keresztül, és annak…
Vajon sérül a kötődés, ha tegnap mérgemben rákiabáltam a gyerekre? Normális, ha az óvoda második hetében még mindig sírással indul a reggel? Traumatizálom a zokogó babát, ha nem tudom rögtön felvenni? Számtalan ilyen kérdést kap nap mint nap a gyermekpszichológusként…
Hogyan táplálkozzunk, hogy megőrizzük az egészségünket és a jóllétünket? Mit kell kerülnünk, hogy védjük és támogassuk a beleink mikrobiomját? Mely ételekkel támogathatjuk az immunrendszerünket? Az Éltető étrend egyszerre lelkesít, ruház fel tudással,…
A kevéssé ismert érzelmi intelligencia (EI) ugyanolyan fontos a siker szempontjából, mint a sokat emlegetett IQ – állítja először 1995-ben megjelent, azóta világszerte sok millió példányban, több mint negyven nyelven kiadott könyvében Daniel Goleman.…
„Ha bármiféle hatást tudunk gyakorolni a megkövült közéletre, akkor a történelemnek is velünk együtt kell mozdulnia.” A közelmúlt kísérletei egy radikális demokráciaért Athéntól New Yorkig, Rodzsavától Londonig világszerte igyekeztek szembeszállni a…
Az Apa, apa, apa megindító köszönet minden apának a kispapáktól a tapasztalt apákig, a dolgozó apukáktól az otthon maradókig. Humorral, szívvel és imádni való rajzaival Liz Climo minden formájában (és fajtájában) ünnepli az apaságot. Varázslatos állatkarikatúrái…
A huszadik század egyik legnagyobb zsenije, aki mindent átformált, amit ma modern technológiának nevezünk. Öntelt szörnyeteg, aki ellopja tudóstársától az egyetlen felfedezést, amely nem az ő fejében fogant meg, és úgy vetődik rá az ötletre, mint fenevad…
Gyra Miklós 1876-ban a nem túl sikeres pesti ügyvédek életét éli: van egy irodája a halszagú Hal téren, benne egy hivatalszolgája meg egy védence, akit azzal vádolnak, hogy megsértette a császárt. Gyra nem túl kényelmes lakását feleségével és kisfiával…
Tanulhatunk bármit a drogosoktól? Tudjuk egyáltalán, közülünk hányan szenvedélybetegek? A munkamániát még most is gyakran erénynek tekintjük, az alkohol-, nikotin- vagy internetfüggőség, a szex- vagy vásárlásmánia, az étkezési zavarok a normális társadalomban…
A világhírű, magyar származású agysebész különleges eseteiről és a műtő mindennapjairól mesél, lenyűgöző betekintést nyújtva az idegsebészek életébe – és az emberi agyba. Dr. Peter Vajkoczy professzor a berlini Charité kórház Idegsebészeti Klinikáját…
Mi köze az édesköménynek a biszbaszhoz? Hogyan köthető a blachan, ez az apró rákok és sózott halak napon érlelésével készülő (és rendkívül büdös) indonéz hozzávaló a mi vajtökünkhöz? Hogyan készíthetjük el a Hidegen mosolygó szőke márki nevezetű, epres-csokoládés…
„Esther Perel párkapcsolati terapeuta podcastjének és egy pikáns kitárulkozásnak a keresztezése” San Francisco Chronicle Patric Gagne még óvodás sem volt, amikor rájött, hogy kellemetlenül érzik mellette magukat az emberek. Furcsa reakciókat váltott…
1913, Nagykanizsa. A különc és álmodozó Dalma nem találja helyét a Gutmann családban, mióta ikerhúga évekkel azelőtt odaveszett egy tragikus balesetben. Irigységgel vegyes megvetéssel figyeli, ahogy búgó hangú nővére játszadozik a vagyonos kérőkkel.…
Kepes András a Tövispuszta átdolgozott, bővített kiadásában fanyar humorral és felkavaró drámai erővel négy eltérő származású és értékrendű család sorsát követi Trianontól, a Horthy-korszakon, az újabb világháborún, az ötvenes éveken és a Kádár-korszakon…
1919 áprilisának végén Budapesten a tanácskormány tevékenységének köszönhetően eluralkodott a káosz, alig van ennivaló, a múltnál csak a jövő bizonytalanabb. Wertheimer Miklós leszerelt főhadnagy a spanyolnáthából felgyógyulván aggasztó híreket hall…
1944. október 15-én elrabolják Horthy Miklós fiát – méghozzá Wertheimer Miklós hadnagy, Horthy kormányzó szárnysegédjének szeme láttára. A nyilas hatalomátvétel fenyegető réme minden korábbinál valóságosabbá válik. A kormányzó Wertheimer hadnagyot bízza…
Mondanivalónkat a beszéden kívül gesztusaink, arcjátékunk, testtartásunk – összefoglaló nevükön a testbeszédünk – közvetíti, erősíti meg vagy cáfolja. Aki ennek tudatában van, az sokkal hatékonyabban kommunikál. Ha érti és érzékeli ezeket a sokatmondó…
Orsós Miksa ismert stílustanácsadó és médiaszemélyiség, aki sikeresen és könnyedén éli hétköznapjait a nyilvánosság előtt, miközben legbelül még mindig riadt, túlsúlyos kisfiú. Egyre fojtogatóbbnak érzi a magyar valóságot, ám új fordulatot vehet az élete,…
Csányi Vilmos etológusprofesszor megírta harmadik kutyája, Janka történetét is. Az érdekes és sokszor kacagtató epizódokból egy kíváncsi, érzelemgazdag, társas interakciókra alkalmas élőlény képe rajzolódik ki előttünk, akinek sajátos elgondolása van…
Milyen valójában ADHD-val élni? Alice Gendront 29 éves korában diagnosztizálták ADHD-val. Azóta szeretetre méltó, humoros rajzaival és praktikus tanácsaival ADHD-s emberek ezreinek segít szembenézni a mindennapok kihívásaival, és fáradhatatlanul igyekszik…
A Kalandozások a történelemben sorozat kötetei múltunk egy-egy korszakának eseményeit mutatják be, valós szereplők lélegzetelállító és olykor hátborzongató kalandjain keresztül. Alig hinnéd, hogy a történelem ilyen kalandos és izgalmas is lehet! Ismerd…
Mi tesz minket emberré? Csányi Vilmos az elmúlt évtizedekben itthon és világszerte nem csupán azt változtatta meg alapjaiban, ahogyan a kutyákról gondolkodunk, hanem társadalmi kérdésekben is bölcs irányt mutat közös múltunk és jövőnk kérdéseiben. Tudjuk,…
ÁLLTÁL MÁR ÉRTETLENÜL EGY OSCAR-DÍJ VAGY EGY VILÁGHÍRŰ FESTMÉNY SIKERE ELŐTT? ELGONDOLKODTÁL MÁR AZON, MIÉRT ISMERI MINDENKI EINSTEIN NEVÉT, MIKÖZBEN A RELATIVITÁS ELMÉLETÉT NAGYON KEVESEN ÉRTIK? ELŐFORDULT MÁR VELED IS, HOGY A LEGIDEGESÍTŐBB KOLLÉGÁDAT…
Időnként mindannyian tapasztalunk negatív érzelmeket. Zaklatott, nagy nyomást ránk helyező világunkban ezek az érzelmek hihetetlenül könnyen válhatnak rombolóvá. A meditáció ajándéka a keleti hagyományokat és a nyugati tudományt ötvözve, hatékonyan segíti…
Sisi – osztrák császárné és magyar királyné – nehezen viseli a bécsi udvarban uralkodó szigorú protokollt, ráadásul országszerte lázadások törnek ki, és a birodalom a háború küszöbén áll. A sűrűsödő árnyak közt egyetlen dolog jelent vigaszt az ifjú feleségnek:…
,,Régóta foglalkoztat a kérdés, vajon miért gondolják az emberek, hogy a tudatlanság a boldogság, és aki igyekszik felelősen szemlélve megérteni a világot, csak pesszimista lehet. Holott valamennyien szeretnénk egyszerre boldogok, okosak, sikeresek és…