Keresési eredmények
„Annak ellenére, hogy nagyfokú konszenzus van azzal kapcsolatban, hogy a szexualitásról a szülőknek volna jó beszélniük a gyermekeikkel, nem jelent még meg olyan hazai könyv, amely ebben segítené a szülőket. Az Így működik a szerelem ezt a hiányt pótolja.…
Popper Péter indiai útja során tanulmányozta az ősi gyógymódokat, a jógát, a sok évezredes életbölcseletet. Azt tapasztalta, hogy a hinduizmusban nem ködös misztikus sejtésekről, erőlködve megvalósított "gyakorlatokról", hanem élő szellemi áramlatról…
A szorongás természetes élettani jelenség, amely eredendően azt a célt szolgálja, hogy szervezetünk tartalékait mozgósítva elkerülhessük vagy leküzdhessük a veszélyhelyzeteket. Ám sokszor ahelyett, hogy segítségünkre lenne, az életünket megbénító problémává…
Közel másfél évtizedes pszichológusi praxisom során még soha egyetlen kliens sem érkezett hozzám azzal a panasszal, hogy az irigységtől szenved, miközben nagyon gyakran az derült ki, hogy ez is fontos szerepet játszik a problémában. Az irigység ugyanis…
Popper Péter „India-könyve” az életmű egyik legszínesebb, legolvasmányosabb darabja, melyben a szerző arról vall, mit tanított neki a Kelet, hogyan változtatta meg a nyugati pszichológiára és filozófiára épülő gondolkodását. A személyes élményekkel és…
Szeretnénk változtatni azon, ami rosszul működik az életünkben, ami ismételten fájdalomhoz, kudarchoz vezet – de… valahogy nem megy. Mintha valami nem engedné. Hiába látjuk, hogy így nem jó, hiába próbáljuk akár máshogy csinálni, mindig valami hasonló…
Nehéz időkben, amikor gyakran érezzük úgy, hogy a külső körülmények elsodornak, maguk alá temetnek minket, mindennél fontosabb, hogy arra irányítsuk a figyelmünket, ami rendelkezésünkre áll a megküzdéshez, ami a mi kezünkben van, amit megtehetünk magunkért.…
A szeretetkert párkapcsolatotok szimbolikus kertje, melynek minden része a kapcsolat egy-egy fontos területét jelképezi. Lépjünk be ide együtt, és vegyük szemügyre, hogy mely területek vannak jó állapotban, s vajon hol vannak a gyenge pontok, az árnyékos,…
Az ember természetes vágya, hogy kibontakoztassa magából lehetőségei maximumát, és minél teljesebb életet éljen. Önmegvalósító személyiségek példáiból láthatjuk, milyen határtalan távlatok állhatnak előttünk, mi mindenre válhatunk képessé akár a nehéz,…
Félelmek, önbizalomhiány, szorongás, bizonytalanság, elégedetlenség sokan úgy véljük, ezek az érzések megakadályozzák, hogy teljes életet éljünk. Belső élményeinket gyakran az életünket beszűkítő démonoknak érezzük, amelyeknek meg kellene szűnniük ahhoz,…
„Nem is emlékszem, mikor ettem utoljára… …malacsültet …sonkát …húsos pitét” – sóhajt fel Mabel, sóvárgó tekintettel meredve az épp aktuális finomságra, amiből persze egy falat sem jut neki. Ismerős jelenet a „Csengett, Mylord?”-ból, igaz? Aki csak egyszer…
"A béke nem a konfliktus hiánya, hanem a konfliktus kezelésének képessége" - írta Dan Millman, a Békés harcos útja című könyv világhírű szerzője. Ez a kötet éppen erről szól: miként kezeljük életünk kikerülhetetlen konfliktusait, hogy azok ne robbantsák…
Amióta világ a világ, az ember kíváncsian keresi „a titkot” – legyen szó egy távoli ország kincseiről, egy ismeretlen fűszerről vagy egy mosolyról, amely egy sokat ígérő új kapcsolat kezdete lehet. A két legnagyobb „titok” pedig, amit olyan sokan keresnek…
- Miért teszünk olyasmit, amivel magunk sem értünk egyet? - Milyen belső program irányítja tetteink zömét? - Hol tanultuk az életünket megkeserítő pszichológiai játszmákat? - Valóban magunk írtuk-e meg életünk tervét? - Miért éppen az önismeret menthet…
21 évesen rákkal diagnosztizálták. Nem volt más választása: szembe kellett néznie a halállal. Történetében bemutatja, hogy „falusi parasztlegényből” hogyan vált mérnökké, és milyen emberfeletti nehézségeket állított elé az élet a gyerekkori álmaihoz…
Vajon mi minden rejlik bennünk, amiről nem is tudunk? Miként találhatunk rá belső erőforrásainkra életünk nehéz helyzeteiben? Hogyan hozhatunk ki magunkból többet, léphetjük át korlátainkat, és juthatunk el a legjobb lehetőségeinkig? Miképp képviselhetjük…
Ismerd meg önmagad, és tudni fogod a sorsodat – mert a sorsod te vagy! Nem külső erők uralkodnak rajtad, jellemed, személyiséged alakítja jövődet, mondta a delphói jósda papnője a hozzá fordulóknak, s ennél nehezebb, ugyanakkor izgalmasabb feladványt…
Negyvenes éveinkben, erőnk teljében sokféle értelemben elérünk a csúcsra. Ez a „hegytető” az életközép, innen lehet a legmesszebbre látni, a még meglévő távlatokat, de a már kirajzolódó határokat, korlátokat is átélni. Önkéntelen ráámulás, rádöbbenés…
Az emberi lélek sebezhető ÉS erős. Sebezhető, mert érzékeny, így sokféle külső-belső hatás felboríthatja az egyensúlyát és zavarokat okozhat a működésében. És erős, mert képes újra egyensúlyba kerülni, felülkerekedni a nehézségeken, fejlődni. A nehéz,…
A külvilág talán sikeresnek lát, de belül sokszor bizonytalannak, elveszettnek, kicsinek érzed magad? Néha arra gondolsz: ha mások tudnák, valójában mi lakik benned, elképednének? Vágysz az intimitásra, egy jól működő párkapcsolatra, de nem tudod megvalósítani,…
Számtalan elhibázott, elmérgesedett nevelési helyzet abból fakad, hogy – akár a legjobb szándékkal, de – félreértjük gyermekünk viselkedését, és nem a mögöttes szükségletekre reagálunk. Egy gyerek ritkán viselkedik problémásan csak azért, hogy megnehezítse…
Vajon lehetséges-e csupán hét nap alatt érezhetően javítani a párkapcsolatunk minőségét? Dr. John Gottman ígérete szerint igen – márpedig ő nem beszél a levegőbe: az Egyesült Államok legismertebb matematikus-pszichológusaként minden állítását kemény…
A statisztikai adatok szerint a magyarok 62%-a túlsúlyos vagy elhízott. Közülük sokan szeretnének lefogyni, mert szenvednek a súlytöbblettel járó problémáktól, ám próbálkozásaik – esetleg ideig-óráig tartó sikerek után – általában ismétlődő kudarcokba…
A nagy sikerű Mit kezdjünk az akaratossággal? című könyv folytatásában a pszichológus-pedagógus szerzőpáros a gyermekkorban jelentkező félelmek és szorongások enyhítéséhez nyújt segítséget. Anyaként vagy apaként nagyon rossz érzés átélni, ha a gyermek…
A pszichológus-pedagógus szerzőpáros könyve kettő az egyben: szülőknek szóló, gyakorlatias szemléletű pszichológiai útmutató és óvodás-kisiskolás gyerekeknek szánt kreatív segítő mesegyűjtemény. Deliága Éva évtizedes pszichológusi praxisa tapasztalatai…
Azokat, akik szeretik egymást, összeköti egy láthatatlan fonal. Akkor is, ha éppen távol vannak egymástól. Sőt, még akkor is, ha az egyikük már nem is él. Aki szeret valakit, soha nem lesz egyedül. A szeretteinktől való elszakadás és távollét mindannyiunknak…
Az olvasó a nagy sikerű Mit kezdjünk a …? sorozat harmadik kötetét tartja a kezében. A közkedvelt gyermekpszichológus-pedagógus szerzőpáros az akaratosság és a szorongás témája után ezúttal a gyermeki agresszió kezeléséhez nyújt értékes segítséget. A…
Talán már felfigyeltünk arra, hogy az életünkben vannak bizonyos kellemetlen, önsorsrontó ismétlődések. Egyes helyzetek – mintha csak benyomnának rajtunk egy piros gombot – automatikus folyamatot indítanak be: visszatérő gondolatokat ébresztenek bennünk,…
Néha magányosnak, láthatatlannak, túl kevésnek vagy túl soknak érezzük magunkat. Úgy látjuk, mások vagyunk, mint a többiek, kilógunk a sorból. Talán meg is próbáljuk elrejteni a valódi énünket, olyannak mutatjuk magunkat, amilyenek nem vagyunk, hátha…
Senki emberfia nem abszolút kezdet. Ahogy arra Vaskor Gréta meseterapeuta felfigyelt, a mesehősöknek is gyakran olyan „előtalált” feladattal, nehézséggel kell szembenézniük, amelybe az őseik belebuktak, s saját életük csak ennek megoldásán keresztül…