Keresési eredmények
A meditáció elképesztő sebességgel vált egy szűk, alig ismert területből a pszichoterápia egyik leginkább kutatott, ígéretes tudományágává, melynek eredményei lenyűgözőek. Ha azt mondanánk, hogy dolgoznak a tablettán, amely képes megváltoztatni az agy…
Bizonyára mindenki, aki egyszer maga is átélte a fogfájás kínzó élményét, szeretné gyermekeit megóvni ettől a szenvedéstől. Annál is inkább így van ez, mert mindenki tudja, milyen nagy az egészséges fogak jelentősége szervezetünk egészségi állapota szempontjából,…
Az alapvető konfliktushelyzetek a szülő-gyermek viszonyban vagy a párkapcsolatokban változatlanok. A szerelem vagy a féltékenység minden korban előfordult, ahogy bármely más érzelmi megnyilvánulás. Az ókori görög drámákból vagy Shakespeare műveiből meg…
Jelen kötet a nagy sikerű, immár fogalommá vált Donáth-féle atlasz 12. kiadása. Olyan anatómiai atlasz, amely a részletek mellőzésével az emberi test valamennyi régióját ábrázolja. A szerző célkitűzése, hogy használójának egyetlen kötet keretében olyan…
„Nem akarom elkiabálni” – mondjuk sokszor, miközben ujjunkat behajlítva háromszor alulról az asztal lapján kopogunk. De honnan ez a mozdulat? Egy auvergne-i francia szinte automatikusan keresztet vet, ha a kenyér a vajas felével ér földet, számára ez…
Sobel Gábor szülész-nőgyógyász szakorvos és Czigléczki Gábor idegsebész szakorvos, gerincspecialista közös munkája ötvözi a két szakterület nézőpontját, így ad hasznos tanácsot a várandósoknak és a kismamáknak, akiknek gyakran a boldogan töltött 9 hónapját…
A félelem megdermeszt vagy menekülésre késztet. Vagy arra, hogy felülmúld önmagad. Ez a félelem paradoxona. A félelem velünk van a világ kezdete óta. Kezdetben a világ egymagában volt, az első kozmikus ember, Purusa alakjában. Purusa körültekintett,…
2017-ben a Collins szótár az év szavának a fake news-t (féknyúz) választotta. Maga az álhír vagy kamuhír jelensége azóta létezik, amióta a hazugságok hatékonyságát a tömegkommunikáció nagyságrendekkel megnövelte.
Az elsősegélynyújtás kézikönyve egyaránt használható laikus segélynyújtók, szakképzett elsősegélynyújtók, egészségügyben tanulók és dolgozók, valamint az elsősegélynyújtás oktatásával (egyetemen, sürgősségi ellátásban, általános és középiskolai órák…
Ez a könyv szeretne segítséget nyújtani a gyerekek nyelvi fejlődéséhez a kezdetektől egészen a kisiskolás korig. Ötleteket adunk, hogy az együtt töltött idő minél több kreativitást, vidámságot, közösen megélt élményt jelentsen. Szeretnénk segítséget…
A sajtó útján vagy személyes beszélgetések alkalmával értesülünk emberi tragédiákról, amelyeknek alapjaként a szerelemféltés, a féltékenység valószínűsíthető. Mi a féltékenység közvetlen kiváltó oka? Megtépázott büszkeség? Sérülést szenvedett önérzet?…
A magyarok mindig különleges rokonszenvvel tekintettek az indiai kultúrára, és ez a nagy érdeklődés India művészete, történelme, nyelvei és vallásai iránt az idők során egyre erősödött. Azok a honfitársaink, akik indiai utazásuk vagy az ott végzett tevékenységük…
A tankönyv az Egészségtudomány Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karának és az Egészségügyi Szakiskolák tanulói részére készült. A tudományágak fejlődésével új ismeretek (pl. genetika) kerültek előtérbe az egészségügyi oktatásban, gyógyításban, megelőzésben;…
Azonos születési dátumok ismétlődése, születés a család számára sorsdöntő dátumok egyikén, balesetek több generáción át ugyanazon a napon, anyánkkal vagy nagyszüleinkkel azonos betegségek megjelenése: a családi történetekben sok ismétlődést találunk.…
Az anatómiával kapcsolatos ismeretek az ókorba nyúlnak vissza, bár abban az időben mégnem voltak kifejezetten csak anatómiával foglalkozó orvosok. Az orvostudományban azóta végbement, emberi távlatokban szinte felmérhetetlen fejlődés folyamatosan a specializációfelé…
A módszer Gregory Meyer és munkatársai nevéhez fűződik, akik a Toledói Egyetemen (USA) fejlesztették tovább a John E. Exner által életre hívott és évtizedeken át gondozott Comprehensive System-et. Az R-PAS Magyarországon bevezetés alatt áll, de nemzetközileg…
A csend, a tájból áradó nyugalom, a messzi vidékről idejövőnek talán már-már nyomasztó. Tekintetünk zavartalanul kószálhat szerte a határban: csak itt-ott tűnik fel egy-egy távoli tanya, gémeskút, legelésző nyáj vagy kúphalom. Mindig jó érzés újra és…
E könyvet a Semmelweis Egyetem tanszékvezető endokrinológus professzora írta azzal a céllal, hogy egyrészt segítséget nyújtson a hormonbetegségek megértéséhez, másrészt olvasmányosan és könnyen érthetően mutassa be a területet az érdeklődőknek. A kötetből…
Jelen könyv célkitűzése, hogy olyan ismereteket adjon át a gyógyszerészek számára, melyek egyrészt felölelik a gyógyszertárakban leggyakrabban előforduló rosszullétek, sürgős felismerést kívánó kórképek körét; másrészt azok természetéről, kezeléséről…
A 2-es típusú diabetes mellitus című kötet ideális választás minden orvostanhallgatónak, rezidens orvosnak és háziorvosnak, akik az egyre gyakoribbá váló cukorbetegséggel kapcsolatos tudásukat szeretnék gyarapítani.
A járvány témája félelmetes, még az orvoslással foglalkozókat is elrémíti: „a döbbent félsz remegővé tette a gyógytudományt is.” A járványos betegségek brutalitását a művészetek próbálják emberléptékűvé, leírhatóvá és ábrázolhatóvá tenni.
Nem elég, ha ismerjük egy művész munkáit. Azt is tudni kell, mikor csinálta, miért, hogyan, milyen körülmények között. Egyszer majd biztosan kialakul egy új tudomány, talán embertudománynak fogják hívni, amely arra törekszik, hogy az alkotó emberen keresztül…
S ha most egy verőfényes nyári délutánon vagy éppen egy havas alkonyaton megállunk valahol Nyírőlapos, Darassa vagy éppen a kunkápolnási mocsarak tájékán a tiszta, pusztai égbolt üvegharangja” alatt, a kitáruló végtelen panoráma azt érezteti velünk,…
Mindannyiunknak vannak szülei, nagyszülei, azaz felmenői, rokonai. Egy család, amelyhez mi is tartozunk. Vajon hatással vagyunk-e egymásra, és ha igen, milyen összefüggések fedezhetők fel a családfakutatás és –elemzés során? Hogyan befolyásolhatja családunk…
A könyv a középfokú egészségügyi szakképzés, vagyis az ápolóképzés igényeinek megfelelően foglalja össze a belgyógyászat klinikai ismereteit. A bevezetőt a belgyógyászat tárgyának és történetének, majd az általános orvosi vizsgálatnak, a diagnózisnak…
Köményes sült burgonya tengeri sóval. Krumplis lángos fokhagymásan. Tárkonyos krumplileves tejföllel. Boros sült burgonya tavaszi hagymás tejföllel. Rösztiben sült báránybordák. Íme néhány jól hangzó ételnév kóstolónak a válogatásból. Hagyományos magyar…
Azokban a hivatásokban, ahol emberekkel foglalkoznak, a kiégés veszélye magasnak mondható. Fokozottan érvényes ez az egészségügyben végzett munkára, ahol a rendszerbe érkező betegek egy beszűkült tudatállapotban jelennek meg, köszönhetően annak, hogy…
Tudománytörténeti értekezések, tanulmányok, cikkek, előadások, nekrológok, interjúk A szerző geográfus, tudománytörténész 1983 óta az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója. Fő kutatási területe a magyar utazók, földrajzi felfedezők tevékenysége. Már…
Az átverés (csalás, szemfényvesztés, megtévesztés, szélhámosság, becsapás, átejtés, felültetés, kóklerség stb.) természetesen nem művészet. Nyilván nem akarunk sznobnak tűnni, de azért a művészetet mégis illik valamelyest komolyan venni, hiszen egyike…
Az Orvosi élettan tankönyve 8., átdolgozott kiadása 22 évvel az első és 5 évvel az előző kiadás megjelenése után kerül az olvasók kezébe. Az orvosi élettan az egészséges emberi szervezet működésével foglalkozik, aminek megfelelő szintű ismerete előfeltétele…