Keresési eredmények
E könyv a buddhizmus jógácsára iskolájának legfontosabb tanításait és szerzőit mutatja be. Elsődleges célja, hogy jegyzetül szolgáljon A Tan Kapuja Buddhista Főiskola előadásaihoz. A szerző igyekezett az anyagot úgy összeállítani és magyarázni, hogy…
A létkerék egyike a buddhizmus leggyakrabban használt szimbólumainak. Egyszerre térkép, baedeker és úti beszámoló. Archetipikus formája révén a Buddha megjelenése óta eltelt több mint két és fél ezer évben a Dharma sajátos vizuális sűrítményeként szolgált.…
A Szatipatthána szutta, az éberségről szóló tanítóbeszéd a Buddha egyik legkiemelkedőbb tanítása, a korai buddhizmus alapvető kanonikus szövege. Azt a meditáció-sort foglalja össze, amelynek lényege a szati, vagyis az éber jelenlét: az a figyelem, tiszta…
Jelen gyűjteményes kötetekbe néhány olyan írásomat válogattam, amelyben jelzem: a kutatásaim eddigi eredményei arra utalnak, hogy a nyelvi kapcsolatainkat másképpen kell megítélni, mint ahogyan a Magyar Tudományos Akadémia nyelvészei állítják. A véleményemmel…
Jelen gyűjteményes kötetekbe néhány olyan írásomat válogattam, amelyben jelzem: a kutatásaim eddigi eredményei arra utalnak, hogy a nyelvi kapcsolatainkat másképpen kell megítélni, mint ahogyan a Magyar Tudományos Akadémia nyelvészei állítják. A véleményemmel…
A spirituális ösvény helyes követése nagyon összetett folyamat, amelybe nem érdemes naiv módon belevágni. Számos mellékösvény létezik, melyek a szellemiség eltorzult, én-központú megközelítéséhez vezetnek. Miközben azzal áltatjuk magunkat, hogy szellemileg…
Milarepa vagyok, a felülkerekedett, akinek a látható világ aranyként jelenik meg. Nincs szükségem tehát aranyra, mit erszénybe rejthetek.
Az ember elsődlegesen gyermekein keresztül él tovább, így nem elégedhetek meg annyival, hogy egy diplomát adok a kezükbe, hanem kötelességem mindent megtenni annak érdekében, hogy a jelenleginél harmonikusabb világban élhessenek. Ezért tehát mintegy…
Ez a munka egyrészt hozzásegít ahhoz, hogy jobban megismerjem a nyelvünket és az emberiség nyelvét, hagyományainkat, kultúránkat, történelmünket, egyszóval múltunkat és jelenünket az emberré válástól napjainkig, mert a földrajzi nevek magukon hordozzák…
Ez a tibeti Halottak könyve. Aki a Bardo Tödolt nem ismeri, nem ismeri a helyes meghalás tudományát. Ez az a könyv, amely minden emberi mű között egyedül, fiziológiailag, az ember idegeinek és izmainak és csontjainak is meg tudja magyarázni, mi a halál…
A buddhista filozófiáról már könyvtárakat megtöltő mennyiségű könyv jelent meg, minden oldalról körbejárva a témát. Ennek ellenére Antal Péter mégis belevágott, és az én, az alany, a szellem lényegét keresve, megírta elemző kötetét a témában. Amikor…
Végül is, tudnod kell, mi volt a dolgod a földön. Semmi esetre sem az, hogy bizonyos összegű, állagú és minőségű csontot, húst, zsiradékot és zsigereket vegyi üzemben tartsál. Az sem, hogy címeket, rangokat gyűjts, elnök legyél valamilyen társaságban,…