Keresési eredmények
Mennyit kell utaznia egy ausztrál külügyminiszternek? Hogyan változott az évek során Tony Blair személyisége, és hogan befolyásolta ez miniszterelnöki tevékenységét? Lehet-e sikeres a magyar-amerikai lobbi az Egyesült Államokban? Miben áll a CNN-hatás?…
A terrorizmus globális kihívás, nem ismer határokat, nincs tekintettel nemre, korra, vallásra és kultúrára, ugyanakkor állandóan változik. A terroristák gyakran arctalan, gátlástalan, többnyire megtévesztett emberek. A szerző - a legújabb elméleti kutatások…
Szenvedélyes hangvételű esszéjében az Európai Unió legnagyobb építőmestereinek egyike kiáll mindannyiunk Európájáért. Helmut Kohl meggyőzően érvel a mellett, hogy Európa miért tekintendő ma is a béke és szabadság nélkülözhetetlen biztosítékának. Egyúttal…
A most kézben tartott könyv egy külpolitikai szempontból rendkívüli időszak krónikája, ahogy annak egykori alakítói látják. Az Egyesült Államok 41. elnöke, id. George Bush és volt nemzetbiztonsági tanácsadója a hidegháború végének és a kétpólusú világból…
Magyarics Tamás könyvének második, jelentősen bővített kiadása nem csupán kézikönyvszerű bevezetés az Egyesült Államok külpolitikájának történetébe, de tudományos igénnyel megírt, élvezetes és problémaközpontú tárgyalása is a ma egyedüli szuperhatalom…
Az ókori Rómától a 16-17. századi spanyol udvaron és a 19. századi Brit Birodalmon keresztül a ma Amerikájáig minden politikai nagyhatalom egyben korának meghatározó gazdasági hatalma is volt. A nevük egyet jelentett egy addig elképzelhetetlennek hitt…
A magánélet és a munka területén egyaránt jelen lévő digitalizáció egyre növekvő adatmennyiségeket (Big Data) eredményez. Az összekapcsolódó és kölcsönös függőségeken alapuló globalizált világ, az internet biztosította szabadság (Deep Web, Dark Web)…
Robert Kagan most kézben tartott könyve 2012 egyik könyvszenzációja volt, mivel erős érvekkel mutat rá Amerika világban betöltött vezető szerepének eredményeire, és történelmi példákkal támasztja alá, mit kockáztatunk a jelenlegi berendezkedés megváltozásával.…
Utazásaink során a mai szlovák-cseh határt átlépve sokan nem is tudatosítjuk, hogy tulajdonképpen a történelmi magyar-cseh határon haladunk keresztül: az egykori Magyar Királyság és a Cseh Királyság közti államhatáron. Hosszú évszázadokon át - az első…
A Tudásközpont Tankönyvműhely sorozat második eleme a Nemzetközi kapcsolatok története 1941–1991 c. kötet harmadik, javított kiadása. A könyv szerzői Dr. Horváth Jenő, egyetemi magántanár, Dr. Csicsmann László, docens és Paragi Beáta, adjunktus – mindhárman…
Törökország miniszterelnökének, Ahmet Davutoglunak a kötete a nemzetközi kapcsolatok és a geopolitika 21. századi világában új perspektívát kíván felmutatni, méghozzá egy olyan állam szemszögéből, mely az ezeket alakító folyamatok egyre fontosabb szereplőjévé…
Alig másfél évvel a kínai nyitást elemző, már 2. kiadását élő Kínáról című könyve után, itt a 92 évesen is aktív politikai elemző legújabb műve! Henry Kissinger (1923. -) amerikai Nobel-békedíjas diplomata és politikus, a 20. századi amerikai külpolitika…