Florent Torchut

Lionel Messi - A futballvilág csapatkapitánya

Lionel Messi világbajnok, négyszeres Bajnokok Ligája-győztes, tízszeres spanyol bajnok, a világon egyedüliként nyolcszoros aranylabdás labdarúgó - és sokak véleménye szerint minden idők legnagyobb futballistája. De hogyan lett az alacsony növésű, növekedésihormon-kezelésre szoruló, szerény argentin családban cseperedő „Bolha” már pályakezdőként a futballvilág egyik csúcsát jelentő FC Barcelona játékosa? Hogyan alakult argentin válogatottbeli pályafutása, ahol négy, döntőben elszenvedett vereséget követően sikerült felérnie a csúcsra - egy év leforgása alatt a Copa Americán és a világbajnokságon is? Hogyan történt, hogy 2009-et követően több évben nyert Aranylabdát, mint ahányszor nem nyert? És mi a helyzet a futballisten zavarba ejtően botránymentes, családközpontú magánéletével, szeretett feleségével és három fiával? Florent Torchut, a France Football újságírójának gazdag képanyaggal dokumentált és a játékossal folytatott beszélgetésein alapuló életrajza 2022-ig, a világbajnoki győzelemig követi Lionel Messi karrierjét, és mutatja be a sportlegenda mögött rejtőző embert.